"Pięć kilometrów rocznie" - Gazeta Pomorska

Tytuł: Pięć kilometrów rocznie

Podtytuł: WYPOCZYNEK. Rowerowe trasy z kostki są tańsze w utrzymaniu niż z asfaltu

- Dlaczego na wszystkich nowych trasach rowerowych kładzie się kostkę? Przecież o wiele wygodniejszy fest asfalt- pytają bydgoscy cykliści.

Sezon rowerowy trwa już od kilku dni. Również w Bydgoszczy, gdzie amatorzy jednośladów mają do dyspozycji blisko 50 kilometrów rowerowych tras. Do tego drogowcy zapowiadają średnio pięć nowych kilometrów takich dróg w każdym najbliższym roku.

Kostka jest niewygodna

- Widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Buduje się dużo i z głową - przyznaje Hubert Szatkowski, zapalony cyklista z osiedla Leśnego. - Szkoda tylko, że drogowcy w ogóle nie uwzględniają naszych próśb i z uporem maniaka wciąż wykładają nowe ścieżki zwykłą kostką betonową. Tymczasem zdecydowanie bardziej komfortowe są dla nas jednolite dywaniki z różnych mas asfaltowych. Niestety, bydgoscy rowerzyści nie mają szans na zmianę podejścia drogowców. Trasy dla nich są i wciąż będą układane z popularnego polbruku.

Masa jest niepraktyczna

- Przede wszystkim wynika to ze zwykłej oszczędności. Pod chodnikami jest przecież wiele instalacji, które od czasu do czasu trzeba naprawiać. A wtedy koszt zdjęcia kilkuset kostek i ułożenia ich od nowa, jest o wiele mniejszy niż łatanie dziur w asfalcie - tłumaczy Magdalena Kaczmarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Dodaje też, że jeszcze kilkanaście lat temu na rowerowych trasach w mieście wylewano specjalną mieszankę asfaltu. Ale taka nawierzchnia zbyt szybko ulegała zniszczeniu.
 

ŚCIEŻKI ROWEROWE, KTÓRE POWSTANĄ W TYM ROKU;

  • Trasa z Fordonu do Myślęcinka (na infografice) - wzdłuż Korfantego i Akademickiej, dalej przez Las Gdański, ulicę Zamczysko, Armii Krajowej i Sądecką łącznie około 9,5 km.
  • M Trasa wzdłuż Szubińskiej - od rogatek miasta do skrzyżowania z ulicą Piękną.
  • W planach drogowców jest jeszcze budowa kilku krótkich odcinków przy okazji modernizacji istniejących ulic i chodników

(BOG)

Gazeta Pomorska; Nr: 71(18.422); str. 17; 29.03.2009

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Fajar2012-12-27

ludzie!!!!nie o ścieżki przecież chzodi i nie o rowerzystf3w .skąd wy się urwaliście???Chodzi tylko o kolejną ciepłą opłaconą z naszych podatkf3w posadkę dla kogoś znajomego ..

gljbajl2012-12-28

hgl4Bp cmqrgxdvmyff

ugjyupnlexu2012-12-31

Fo2L2B , [url=http://vgeoahxjetsq.com/]vgeoahxjetsq[/url], [link=http://syabaedtktxp.com/]syabaedtktxp[/link], http://jvntmdoizznh.com/Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz