"Potrzebna jest ścieżka na starówce" - 7dni Bydgoszcz

Tytuł: Potrzebna jest ścieżka na starówce
Tomek Puławski, twórca portalu RowerowaBydgoszcz.org

Jazdę rowerem po centrum miasta śmiało można nazwać sportem ekstremalnym. Brakuje wyznaczonych tras rowerowych, ulice pełne są samochodów, a na chodnikach można utknąć między ludźmi lub zahaczyć o zaparkowane auta. Poza tym jazdę utrudniają wysokie krawężniki i dziury…A szkoda, bo centrum ma wielki potencjał „rowerowy”. Dotyczy to zwłaszcza Starego Miasta, gdzie można stworzyć ścieżkę rowerową, która byłaby prawdziwą atrakcją turystyczną – po drodze: Opera Nova – Wyspa Młyńska – Katedra – Spichrza – Hala Łuczniczka.


Prawdziwa droga dla rowerów powinna być odseparowana od chodnika i ulicy i odpowiednio oznakowana. Jest to jednak ideał trudny do zrealizowania w naszym mieście. W Bydgoszczy potrzebna jest przede wszystkim spójna sieć ścieżek i pieszo – jezdni, która łączyłaby najważniejsze osiedla z centrum miasta i innymi atrakcyjnymi miejscami np. Myślęcinkiem. Jest on doskonałym miejscem dla rowerzystów i trzeba zrobić wszystko, żeby stał się on dla nich bardziej dostępny, bo nie każdy cyklista ma wystarczająco dużo odwagi, żeby przebijać się tam z bardziej oddalonych osiedli.


W innych miastach na przykład w Poznaniu czy Wrocławiu, robi się dużo więcej dla społeczności rowerowej. Widać tam próby stworzenia spójnej sieci dróg rowerowych wraz z niezbędną infrastrukturą jak parkingi czy stojaki. Poza tym, drogi rowerowe są tam lepiej oznakowane i stanowią element infrastruktury turystycznej.
 

7 dni Bydgoszcz; nr 15 (47); str. 7; 2009-04-14; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

KoKos2009-04-21

1.Proponuję zrobić łagodny zjazd z placu przed Operą Nova w kierunku ścieżki rowerowej nad Brdą, tuż przy kładce na Wyspę Młyńską. Miejsca jest sporo a ułatwi to przejazd rowerzystów na Starówkę od strony ul. Focha
2. Przy okazji "szumnej" rewitalizacji Wyspy Młyńskiej umożliwić przejazd perzez kładki rowerom bez konieczności ich transportu po schodach. Nie powinno być technicznych problemów z kładką od strony Opery Nova i kładką przy jazie. Mam nadzieję, że nie zapomniano o ścieżkach rowerowych na samej wyspie.

PozdrawiamTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz