"Przewóz rowerów pociągami od czwartku tańszy" - Gazeta Pomorska

Tytuł: Przewóz rowerów pociągami od czwartku tańszy

Już w czwartek rowerzyści taniej przewiozą rowery pociągami PKP PR. Nie zapłacą 4,5 zł, ale symboliczną złotówkę. Podobną promocję wprowadzi też Arriva PCC.

Promocja jest jedynym z elementów projektu "Rowerowe Województwo", który zainicjował Urząd Marszałkowski w 2008 r. w trakcie obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu. Program ma propagować transport rowerowy jako alternatywę dla samochodu, a także formę uprawiania turystyki. Pierwszym przewoźnikiem kolejowym, który włączył się do projektu, jest spółka PKP Przewozy Regionalne. Już dziś wprowadzi promocję "Kolej na rower".

W weekendy za złotówkę

Na czym ona polega? We wszystkie weekendy do 30 września br. - od północy z czwartku na piątek do północny z niedzieli na poniedziałek - za przejazd z rowerem zapłacimy nie 4,5 zł jak dotychczas, ale symboliczną złotówkę. "Pociągi osobowe PKP Przewozy Regionalne docierające często do miejscowości pięknych krajobrazowo, a przy tym trudno dostępnych, są często wybierane przez rowerzystów" - tak akcję na swoich stronach promuje samorządowa spółka. - Rowery można przewozić we wszystkich składach - mówi Marek Ostrowski, wicedyrektor ds. handlowych PKP PR w Bydgoszczy.

Arriva też się włączy do akcji

Podobną ofertę dla miłośników dwóch kółek chce wprowadzić też Arriva PCC, prywatny przewoźnik w regionie. - Jesteśmy w trakcie rozmów z Urzędem Marszałkowskim, który ma aktywnie promować korzystanie z rowerów i kolei - mówi Damian Grabowski z Arriva PCC. - Zniżkę dla rowerzystów wprowadzimy najpewniej od początku czerwca do końca września w soboty i niedziele.

Oprócz tego dziś PKP PR wprowadzi kolejne ułatwienie dla pasażerów - "Bilet Plus". Osoby, które korzystają z biletu weekendowego lub podróżnika w PKP Intercity będą mogły za dodatkowe 15 zł korzystać też z wielokrotnych przejazdów w drugiej klasie pociągów osobowych PKP PR. Oferta obowiązuje od godz. 18.00 w piątek do godz. 6.00 w poniedziałek.

Kolejnym elementem marszałkowskiego projektu będzie rajd "Rowerowe Poselstwo", który odbędzie się we wrześniu. Jeszcze nie wiadomo, ile w br. Urząd Marszałkowski wyda na realizację tego programu.

Wojciech Giedrys

Gazeta Pomorska; 2009-04-29; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz