W samym sercu Afryka....spotkanie z Pawłem Wróblewskim

2009.05.05 Tekst: Barbara Rosenthal; Foto: Marcin Juszczak; Barbara Rosenthal

Paweł Wróblewski w BydgoszczyNie jeden z nas wracając z podróży zakochał się w odwiedzanym miejscu po same uszy. Naszemu gościowi Pawłowi Wróblewskiemu zdarzyło się to z pewnością. Ze swojej siedmiomiesięcznej podróży wrócił nie tylko zakochany w Afryce ale też i w Chantall, pięknej mieszkance Konga.
W środowy wieczór w sali Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej na spotkaniu z cyklu "Włóczykije, Sportowcy, Globtroterzy..." mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć na własne oczy emocje, które towarzyszyły tej, można by teraz rzec, sentymentalnej podróży.

Na pytanie dlaczego Afryka Paweł odpowiada "załapałem bakcyla". Pojechał bo chciał zrozumieć Afrykę a przy okazji poznać siebie. Standardowe wyposażenie zawierało m.in.: 9 łańcuchów, aparat fotograficzny, filtr do wody, baterie..... i głowę pełną pomysłów.

Przez większość spotkania na sali APK panowała cisza wśród widowni, wszyscy byli zasłuchani i zaciekawieni historią podróżnika, choć On tak sam o sobie nie mówi. Uczestnicy spotkania chętnie wybrali się w podróż przez 13 krajów Afryki. Wyruszyliśmy z Fezu a dalej przez Saharę Zachodnią, Mauretanię, Mali, Burkina Faso, Ghanę, Togo, Benin, Nigerię, Kamerun, Gabon, Republikę Konga, by dotrzeć do Kinshasy w Demokratycznej Republice Konga. Pokonaliśmy razem z Pawłem 11 tysięcy kilometrów przygody - przejeżdżając przez pustkowia Sahary, bezdroża lasów równikowych, chaos afrykańskich metropolii, przeżyliśmy napad bandytów i noc w afrykańskim buszu.

Dzięki niespodziance organizatorów można było też rozsmakować się w afrykańskiej kuchni, przygotowanej przez kucharza Waldemara Piekuta.

"Nie ważny jest cel, ważna jest droga".
Miała to być rowerowa wyprawa dookoła Afryki. Paweł przerwał swą podróż w październiku 2008, choć sam mówi, że jego podróż trwa nadal. Wszystkie swoje przygody Paweł opisał w książce "Do ciepłych krajów", którą można nabyć w salonach Empik oraz stronie Wydawnictwa Area.

 

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiegowww.wrower.plwww.afryka.org

 Wydawnictwo Area "Do ciepłych krajów"

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

John2015-10-11

i think i've already seen a DDR-type video game in the acadre that had a record-scratching UI. i could be wrong it was a long while ago. i wonder if it could gain enough mainstream popularity to bring back the DJ battles that were oh-so popular (and oh-so fun to watch!) in the 80 s.re: RB vs. GH i've played plenty of GH, but only the drums on RB. i did pretty well with the timing, but struggled with my aim. i managed to hit many things other than the drum heads =P no wonder they sell replacement drum sets! we'll have both by the time you come visit so you can decide for yourself =)Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz