27 maj 2009 „Ptak Złotego Wiatru – czyli 7000 km samotnej podróży...”

Robert Maciąg - Ptak Złotego WiatruDalekie, kilkumiesięczne podróże kojarzą się najczęściej z tygodniami, czasem nawet latami przygotowań. Zbiera się potrzebny sprzęt, studiuje kultury odwiedzanych krajów, planuje trasę. Jednak są takie podróże, które rozpoczynają się spontanicznie i nie mają celu. Sama wędrówka staje się celem...

Rowerem przez Chiny, Wietnam, Kambodżę, LaosRobert Maciąg pojechał do Chin by odwiedzić bliską mu osobę. Niestety jego plany nagle musiały ulec zmianie. Dlatego kupił rower, chińską „Ukrainę”, którą ktoś później nazwał „Ptakiem Złotego Wiatru” i ruszył w podróż w której każdy kilometr przynosił ulgę dla ducha. Najważniejsze w niej było to, że trasa którą planował prawie z dnia na dzień zawsze prowadziła do przodu, a trud wędrówki był niczym katharsis dla strudzonych myśli.... I tak samotnie przemierzył 7000km przez Chiny, Wietnam, Kambodżę i Laos poznając na nowo siebie, oraz odległe kultury.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby posłuchać o tym czym była podróż dla Roberta, książce którą wydał pt. „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodże”, oraz jego doświadczeniu azjatyckich kultur zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Włóczykije, Sportowcy, Globtroterzy...”


Data: 27 maj
Miejsce: Akademicka Przestrzeń Kulturalna ul. Królowej Jadwigi 14
Godzina: 19:00
Wstęp: wolny!
 

Wspierają nas:

Rowerowe Województwo  Rowery od A do Z  Wrower.pl Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy Wszystko o Azji. TransAzja.pl

Pascal Travel Club

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz