"Kładka będzie pierwsza" - Express Bydgoski

Tytuł: Kładka będzie pierwsza

Podtytuł: Bezpieczna droga na przystanek w Samociążku

W Samociążku powstanie kładka nad kanałem lateralnym. W przyszłym roku ruszy też budowa drogi rowerowej do Pieczysk. Stalowa przeprawa powstanie wzdłuż istniejącej szosy Bydgoszcz - -Bożenkowo-Koronowo. Będzie miała trzy przęsła. Oparta będzie na istniejących podporach jazu. Konstrukcja będzie miała długość ponad 35 metrów. Szerokość prawie 3 metry pozwoli na korzystanie z niej zarówno pieszym jak i rowerzystom.

Kładka ma być częścią trasy rowerowej, łączącej Bydgoszcz z Pieczyskami. W przyszłym roku rozpocznie się budowa jej pierwszego odcinka. Dzięki unijnemu wsparciu, zbudowany zostanie odcinek między Samociążkiem a Pieczyskami. O kładkę zabiegali przede wszystkim mieszkańcy Samociążka po południowej stronie kanału. Dzięki niej bezpiecznie dojdą do przystanków autobusowych i wypoczynkowej części miejscowości.

- Wcześniej udało się nam wywalczyć chodnik wzdłuż ruchliwej szosy. Jednak nie było na niego miejsca na moście nad kanałem. Teoretycznie obowiązuje tam ograniczenie prędkości, ale nawet wizyty policjantów z fotoradarem nie pomagały. Większość kierowców ignoruje znaki i wpada od strony Bożenkowa na pełnym gazie - mówi jeden z mieszkańców Samociążka.

Starostwo powiatowe, które już rozpisało przetarg, czeka na zgłoszenia wykonawców do końca przyszłego tygodnia. Kładka ma powstać do końca października.

ROWEREM ZA MIASTO

W ciągu 2-3 lat wokół Bydgoszczy powstać ma prawie 40 kilometrów ścieżek rowerowych. Teraz trwają pracę nad przygotowaniem dokumentacji nowych połączeń. W Białych Błotach ścieżka ma połączyć ulicę Szubińską (przez Trzciniec) z Zielonką. Po drugiej stronie Wisły powstanie trasa między Strzyżawą, Ostromeckiem, do Dąbrowy Chełmińskiej i dalej do miejscowości Bolumin, gdzie przebiega granica powiatu. Na razie zbudowane są tylko niewielkie fragmenty w Ostromecku. Stosunkowo długa ścieżka zbudowana ma być w Koronowie. Zepnie ona Pieczyska z Samociążkiem. Krótsze odcinki powstaną też między Tryszczynem i Wtelnem, Kotomierzem i Karolewem, Stryszkiem i Brzozą z przedłużeniem leśną drogą do Prądocina nad Jeziorem Jezuickim. W Solcu Kujawskim zbudowana zostanie trasa łącząca park przemysłowy z parkiem miejskim.

Express Bydgoski; nr: 111(6142); str. 9; 2009-05-13

 

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Gheorghe2013-04-04

A simple and intleilgent point, well made. Thanks!

ltccwcxk2013-04-08

eidyZ1 , [url=http://aeuutjabrupw.com/]aeuutjabrupw[/url], [link=http://oogasxrfehjr.com/]oogasxrfehjr[/link], http://kzdrstogdnpr.com/Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz