"Rowerem wzdłuż Brdy i Zalewu Koronowskiego, aż do Bydgoszczy" - Gazeta Wyborcza

Tytuł: Rowerem wzdłuż Brdy i Zalewu Koronowskiego, aż do Bydgoszczy

Podtytuł: Rowerowy Rajd Brdy już po raz drugi odbędzie się w ramach imprezy Ster na Bydgoszcz. Wystartować w nim może każdy, kto skończył 18 lat.

Rajd zaplanowano na sobotę i niedzielę. To propozycja nie tylko dla entuzjastów aktywnego wypoczynku na rowerze, ale też dla miłośników pięknych krajobrazów. Trasa przebiegać będzie bowiem ogólnopolskim szlakiem rowerowym BY 6001n, który w dużej części prowadzi wzdłuż rzeki Brdy, kanału Brdy, Zalewu Koronowskiego, terenów Tucholskiego Parku Krajobrazowego, Parku Narodowego Bory Tucholskie oraz Zaborskiego Parku Krajobrazowego.

Rajd odbywać się będzie się w dwóch etapach. W pierwszym rowerzyści wyruszą z rynku w Chojnicach i pojadą przez: Charzykowy - Funkę - Chocimski Młyn - Swornegacie - Drzewicz - Klosnowo - Mylof - Rytel - Woziwodę - Gołąbka - Tucholę, a w drugim: przez Rudzki Most koło Tucholi - Zamrzenicę - Koronowo - Samociążek - Bożenkowo, aż do Starego Rynku w Bydgoszczy.

W tym roku uczestnicy mają do wyboru dwie trasy. Pierwsza, turystyczna, w każdym etapie ma około 60-70 km. Tutaj w wyścigu może udział wziąć każdy, bez klasyfikacji, bo trasa jest łatwa technicznie i biegnie drogami publicznymi, mało uczęszczanymi.

Druga trasa - MTB jest o wiele trudniejsza technicznie. Będzie to rajd na orientację, prowadzący głównie przez teren piaszczysty i lasy. Każdy etap ma tu ok. 70-80 km.

W drugim przypadku rowerzyści pojadą w dwuosobowych drużynach. Zespoły będą startować w pięciominutowych odstępach czasowych. Na nieoznaczonej trasie, każda drużyna będzie musiała znaleźć rozmieszczone co 15 km punkty kontrolne. Na starcie otrzyma mapę z zaznaczonymi punktami. W klasyfikacji będzie się liczyć łączny czas przejazdu na dwóch etapach. Na zwycięzców czekają liczne wyróżnienia, od nagród rzeczowych do bonów wartościowych. Również w tym roku wśród uczestników rajdu zostanie rozlosowany markowy rower górski. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki oraz medale.

Wyścig przeznaczony jest dla osób pełnoletnich (osoby nieletnie mogą wziąć udział jedynie pod stałą opieką osoby dorosłej, która ukończyła 21 lat) Rajd jest odpłatny. Opłata startowa obejmuje ubezpieczenie uczestnika, zabezpieczenie medyczne, bufety na trasie, posiłek na mecie każdego z etapów oraz transport i nocleg.

Autor: MAK

Gazeta Wyborcza: Bydgoszcz; Nr: 123.6036; str. 6; 2009-05-27

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz