"Rowerem obowiązkowo w kasku i na trzeźwo" - Gazeta Wyborcza

Tytuł: Rowerem obowiązkowo w kasku i na trzeźwo
Podtytuł: Kujawsko-pomorscy policjanci włączyli się do akcji „Rowerem bezpiecznie do celu". To część ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej".

Od dziś policjanci częściej będą kontrolować właśnie cyklistów. - Jak wynika z policyjnych statystyk, do wypadków z udziałem rowerzystów, w większości przypadków, dochodzi z ich winy - mówi Monika Chlebicz, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. Aby uniknąć tragedii policja przypomina, że rower musi być wyposażony w oświetlenie i dzwonek. Dobrze, aby rowerzysta miał na głowie kask ochronny i dodatkowe elementy odblaskowe na odzieży, najlepiej odblaskową kamizelkę. Każdy cyklista powinien bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego, jeżeli jedzie po chodniku powinien uważać na pieszych. - A co najważniejsze, każdy powinien pamiętać, aby nie wsiadać na rower po wypiciu alkoholu - mówi Chlebicz. Nietrzeźwi rowerzyści są prawdziwą plagą polskich dróg. Funkcjonariusze podkreślają, że pijani cykliści stanowią takie samo zagrożenie jak pijani kierowcy. Za rowerową wycieczkę na promilach, grozi kara więzienia oraz odebranie prawa jazdy.

MC

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz; Nr: 129.6042; str. 4; 2009-06-03

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Uncle Lion2009-06-03

Ciekawe czy ktoś faktycznie usiadł i przeanalizował statystyki....bo może się okazać, że po dokładnym wgłębieniu się w te statystyki że jest inaczej. Tak było w przypadku problemu wypadków spowodowanych przez nieoświetlonych cyklistów w Warszawie.

racjonalny2009-06-12

Pijani cykliści takim samym zagrożeniem jak pijani kierowcy ??? Rowerzysta na gazie nawet nie jest w stanie w cel utrafić ! A jak przywali w TIR-a to go staranuje..., no i czywiście jadąc 120km/h stwarza zagrożenie dla siebie, bo przy takiej prędkości spaść z roweru to dopiero boli...Niedługo nasza policja wpadnie na pomysł żeby nawet bez roweru jak się podpitym do domu wraca to kask nosić, ludzie, miejscie umiar, każdy ma prawo sam decydować jak chce zejść z tego świata !Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz