Robert Maciąg w Bydgoszczy - relacja ze spotkania

Robert Maciąg i Anna TykaJak poznać Chiny, Wietnam, Kambodżę i Laos? Można poprzez książki, gazety, Internet, fotografie, opowieści, telewizję….Albo można tam jechać. Tak zrobił Robert Maciąg i mimo, że jego wyprawa była nieplanowana, po Chińsku w sumie poznał może 30 zdań, to jednak z pewnością poznał te kraje. Nie śpiesząc się, nie planując zbyt wiele, miał czas, żeby zobaczyć kraj w sposób w jaki przewodniki go nie opisują. Bez wyostrzonych kolorów, ludzi uśmiechających się niczym żywa reklama i wykwintnych dań. A teraz sam, poprzez książkę którą wydał, artykuły w czasopismach, fora internetowe i spotkania takie jak to które miało miejsce 27 maja w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej…

Spotkanie przy herbacie, bo podczas podróży nie raz sam był nią częstowany. Napoju, który towarzyszył mu podczas chyba każdej wyprawy, ale zawsze szklanka ofiarowanej herbaty dla podróżnika jest czymś wyjątkowym. Teraz on sam dla każdej z kilkudziesięciu osób które przyszły na spotkanie miał kubek z herbatą….

spotkanie przy herbacie„Jedno wiem na pewno - darowana herbata nabiera mocy napoju magicznego. Po to tu w końcu przyjechałem - spotkać miłych, obcych mi ludzi, złapać dzięki nim dający mi odetchnąć dystans.”

Spotkanie przy opowieściach, aby pozwolić tym którzy przybyli by posłuchać odetchnąć od codziennych problemów. Spotkanie przy zdjęciach by jeszcze bardziej pobudzać wyobraźnie.

Raczył nas opowieściami o swojej przygodzie, podróży która była przemianą, oczyszczeniem, odkrywaniem na nowo człowieka w sobie i w innych. A także o Ptaku Złotego Wiatru - rowerze który kosztował 120 zł, bez przerzutek, genialny w swojej prostocie.
 

Rower, „dzięki któremu można uciec od życia, od siebie i od innych”.
Rower, dzięki któremu można tak wiele przeżyć, spotkać Człowieka i odnaleźć
samego siebie.
Pchając się uparcie do przodu siłą własnych mięśni i woli. Napędzany
szaleństwem i miłością, rozterką, głodem i wiecznym Nienasyceniem.

A jeśli ktoś nie przyszedł, lub przyszedł a chciałby powrócić do historii Roberta i Ptaka Złotego Wiatru zachęcamy do lektury książki, której drugie już wydanie ukazało się dzień przed spotkaniem w Bydgoszczy. Książka nosi tytuł „Rowerem przez Chiny, Wietnam, Kambodźę” i ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i Spółka.

A tych dla których to jeszcze za mało zapraszamy na stronę Roberta i Ani (która również gościła na spotkaniu): „Ku Słońcu” , oraz na forum PodróżeRowerowe.info którego Robb jest stałym bywalcem.

I pozostaje czekać na kolejne spotkanie z cyklu "Włóczykije, Sportowcy, Globtroterzy....", w październiku, które zabierze nas tym razem do Afryki….
 

 

Wspierają nas:

Rowerowe Województwo  Rowery od A do Z  Wrower.pl Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy Wszystko o Azji. TransAzja.pl

Pascal Travel Club


Teksty wyszczególnione kursywą pochodzą z książki "Rowerem przez Chiny, Wietnam, Kambodżę" wyd. Zysk i s-ka; oraz relacji Roberta Maciąga z podróży do Turcji zamieszczonej w serwisie Tramp "Sam z samym, sobą czyli rowerem przez Turcję"

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

inkwizytor2009-06-03

rewelacyjne spotkanie, super przygotowana impreza, panie Łukaszu - tak dalej
a tu mój maly komentarz
http://fronda.pl/quis_ut_deus/blog/robb_maciag_ewangeliczna_skromnosc_i_prostota

robb2009-06-04

dzięki :-)
za zaproszenie .. za organizację .. :-)

pozdr!

Michał2009-06-05

Byłem, słuchałem, oglądałem, teraz zazdroszczę takiej przygody:-)

Jesienią obiecano kolejne spotkania z rowerowymi podróżnikami, liczę, że się odbędą!Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz