"Chodkiewicza do naprawy" - Gazeta Wyborcza

Tytuł: Chodkiewicza do naprawy

Podtytuł: Ścieżki rowerowe, nowe tory, przystanki i żadnych dziur - tak ma wyglądać ul. Chodkiewicza po generalnym remoncie

O remont ulicy Chodkiewicza, która łączy Śródmieście z Bielawami, mieszkańcy dopominają się od dawna. Jest szansa, że już niedługo ich postulaty zostaną wysłuchane. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił właśnie przetarg, w którym wybierze projektanta remontu.

Drogowcy przyznają, że na samą modernizację nie mają pieniędzy. Po co więc projekt zmian? Bo jest szansa na fundusze. Wszystko dzięki wystąpieniu przez ratusz o sfinansowanie za unijne pieniądze zakończonych już prac na Wiaduktach Warszawskich. Jeśli dostaniemy na to pieniądze z programu „Infrastruktura i Środowisko", to dzięki przesunięciom w budżecie znajdą się środki na ul. Chodkiewicza.

-Chcielibyśmy rozpocząć prace jeszcze w tym roku, a najpóźniej w przyszłym. Ale oczywiście wszystko zależy od możliwości finansowych - mówi Jan Siuda, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Szacujemy, że remont ul. Chodkiewicza będzie nas kosztował 15 min zł. Im prędzej prace się zaczną, tym lepiej, bo firmy budowlane wciąż nie mają tak dużych oczekiwań finansowych jak jeszcze przed kilkoma miesiącami.

Ul. Chodkiewicza ma być remontowana na całej długości od skrzyżowania z ul. Gdańską do ul. Wyszyńskiego. Łącznie to 1750 m. Wymieniona ma być nie tylko nawierzchnia ulicy, ale również tory tramwajowe i chodniki, na których wydzielone zostaną ścieżki rowerowe. Wyremontowane zostaną sygnalizacje świetlne, przystanki tramwajowe i wiaty przystankowe, oświetlenie, kanalizacja deszczowa i wypusty uliczne. Projektanci mają także przeanalizować możliwości przebudowy skrzyżowań ul. Chodkiewicza z ul. Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego.

- Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować nasze plany. Gdy zakończymy prace na ul. Chodkiewicza, to w następnej kolejności chcemy wziąć się za ul. Gdańską w kierunku północnym. Ona też wymaga uporządkowania - zapowiada Siuda.

KRZYSZTOF AUDOWICZ

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz; Nr: 133.6046; str. 4; 2009-06-08

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

pawel_sRT2009-06-09

jesli chcecie, aby planowane przy przebudowie drogi rowerowe byly jak najlepszej jakosci sprobojcie uzyskac wglad do dokumentacji projektowej na etapie jej powstawania i zaopiniowac ja pod katem planowanych rozwiazan dla rowerzystow.

:)

pozdro z Torunia !

Uncle Lion2009-06-09

szczerze to zastanawiam się gdzie tam przy wąskich chodnikach będzie wydzielona droga rowerowa.....wąski chodnik, drzewa....ciekawe czy to czasem nie sa tylko obietnice bez pokrycia.Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz