"Drogowcy zainwestują w most i ścieżki dla rowerzystów" - Gazeta Wyborcza

Tytuł: Drogowcy zainwestują w most i ścieżki dla rowerzystów

Podtytuł: Jeszcze w tym roku most Kazimierza Wielkiego doczeka się nowej nawierzchni. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił właśnie przetarg na wykonanie robót drogowych w tym miejscu.

Ta przeprawa przez Brdę jest bardzo popularna wśród bydgoskich kierowców, łączy bowiem południowo- wschodnią i północno-wschodnią część miasta. Na moście bardzo często tworzą się długie korki zarówno przy dojeździe do ul. Fordońskiej, jak i do ul. Toruńskiej. Wiadomo już, że nowa nawierzchnia pojawi się na długości 247 metrów mostu i dojazdów do niego. Kierowcy doczekają się też wyregulowania wysokości oraz wymiany zniszczonych włazów studzienek kanalizacyjnych.

To już kolejny zaplanowany w tym roku przez drogowców remont ulic. Wcześniej ZDMiKP zapowiedział wymianę nawierzchni na całej długości ul. Kruszwickiej oraz na moście Pomorskim, dojazdach do niego od strony ul. Toruńskiej i na rondzie Toruńskim. W tych miejscach prace zaczną się już w wakacje. Drogowcy chcą także ulżyć bydgoskim rowerzystom. 1,5 km chodnika łączącego ul. Rekreacyjną z Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku wzdłuż ul. Gdańskiej też doczeka się kapitalnego remontu. Dzisiaj ten popularny wśród użytkowników rowerów szlak jest mocno uszkodzony głównie przez korzenie drzew. Teraz sytuacja ma się znacznie poprawić.

KA

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz; Nr: 137.6050; str. 3; 2009-06-13; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz