"Rowerem do roboty" - Gazeta Pomorska

Tytuł: Rowerem do roboty

Podtytuł: Chcesz poprawić kondycję? Nie masz czasu na sport? Propozycja grup „Chroń Skroń" i „Bydgoszcz rowerowa" znalazły na to sposób!

Chcesz poprawić kondycję? Nie masz czasu na sport? Propozycja grup "Chroń Skroń” i "Bydgoszcz rowerowa” znalazły na to sposób!

Już dziś "Bydgoszcz rowerowa” rozpoczyna siedmiodniową akcję "Zagoń rower do roboty”.

- Chcemy zapoczątkować "nową świecką tradycję”. W wielu innych krajach dojazd rowerem do pracy jest na porządku dziennym. To poprawia samopoczucie i kondycję, dlatego uważamy, że warto przesiąść się na rower - mówi Łukasz Juszczak, z Bydgoszczy Rowerowej.

Większość z nas do pracy przyjeżdża samochodem lub autobusami i tramwajami.

- Akcja skierowana jest do wszystkich tych osób, którym brakuje czasu na aktywność fizyczną, a chcą one poprawić swoją kondycję czy sylwetkę - mówi Juszczak. - By podreperować zdrowie i figurę wystarczy odstawić auto i wsiąść na rower. Trasa do pracy, która zazwyczaj pokonywana jest dwuśladem może być przebyta na rowerze. Ruch poprawia samopoczucie - dodaje.

Mundurowy na siodełku
Policja także zachęca do jazdy rowerami: - To świetny pomysł, warto przesiąść się na rower. Dzięki temu unikniemy stania w korkach - mówi Maciej Daszkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. - Rowerzyści są uczestnikami ruchu drogowego, więc muszą przestrzegać jego zasad. Oczywiście zachęcamy do korzystania ze ścieżek rowerowych - dodaje.

- A pan jeździ rowerem? - zapytaliśmy. Po chwili ciszy usłyszeliśmy: - Policjanci też jeżdżą do pracy rowerami. Swoje pojazdy zostawiają na dziedzińcu komendy.

Bogdan mówi: rowerowo
Dziennikarz "Gazety Pomorskiej” Bogdan Dondajewski do pracy na rowerze jeździ od marca tego roku.

- Na rower przesiadłem się, gdy skradziono mi samochód - mówi Bogdan. - To fajna sprawa, zwłaszcza, że dojazd do pracy zajmuje mi tyle samo czasu. Ale, gdy kupię nowe auto, to nim będę jeździł do pracy. Z roweru jednak nie zrezygnuje. Przez te kilka miesięcy bardzo go polubiłem - dodaje.

Akcja pełna niespodzianek
- Dla rowerzystów i kierowców, którzy nie przesiedli się jeszcze na rower szykujemy wiele niespodzianek. Jakich - to okaże się w czasie trwania akcji - mówi Juszczak. - Chcemy pokazać, że pracodawca może na różnorakie sposoby zachęcać swoich pracowników do tego sposobu przemieszczania się.

Organizatorzy zapraszają na stronę www.rowery.byd.pl, gdzie będą umieszczane informacje o akcji.

Działania podejmowane w ramach akcji w Bydgoszczy będą przez nas na bieżąco opisywane.

Sylwia Sitka

Gazeta Pomorska; Nr: 137(18.488); str. 11; 2009-06-13; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz