"Kilometry dla rowerów" - Gazeta Pomorska

Tytuł: Kilometry dla rowerów

Podtytuł: INWESTYCJE. Drogowcy zabierają się za budowę tras dla cyklistów

Drogowcy szykują się do odbudowy zapomnianej ścieżki rowerowej w Myślęcinku. Trasa powinna być gotowa jeszcze we wrześniu.

W ubiegłym roku Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wybudował ścieżkę łączącą ulicę Kamienną z Myślęcinkiem. W tym roku zabierze się za przedłużenie tej trasy.

1,5-kilometrowy odcinek już istnieje i wiedzie wzdłuż ulicy Gdańskiej - pomiędzy ścianą lasu a torami Myslęcińskiej Kolejki Parkowej. Niestety, choć leży na niej asfalt, to po kilkudziesięciu latach użytkowania nie nadaje się nawet do spacerów. Na niemal całej długości nawierzchnia poprzecinana jest wyrastający z ziemi korzeniami, a w niektórych miejscach w ogóle jej nie ma.

- Właśnie ogłosiliśmy przetarg na remont tego odcinka i jego sytuacja powinna się zmienić do września - zapowiada Magdalena Kaczmarek, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Roboty potrwają podczas wakacji i spacerowicze mogą spodziewać się utrudnień. Za to po zakończeniu remontu będą mogli korzystać z nowego chodnika i przyklejonej do niego ścieżki rowerowej. Całość zostanie wyłożona dwukolorową kostką - piesi będą chodzić po szarej, a cykliści po czerwonej.

Wtym roku drogowcy mają w planach budowę jeszcze jednej ścieżki rowerowej. Trasa została już wytyczona wzdłuż ulicy Szubińskiej na odcinku od skrzyżowania z Piękną do granicy miasta. Na jej budowę trzeba będzie jednak trochę poczekać. - Na razie kończymy prace projektowe i zabieramy się za szukanie pieniędzy. Jest spora szansa, że do budowy dojdzie jeszcze w tym roku - tłumaczy Magdalena Kaczmarek. Zaraz dodaje, że budowa kolejnej ścieżki, łączącej Myślęcinek z Fordonem, powinna ruszyć dopiero za rok.

(BOG)

Gazeta Pomorska; Nr: 139(18.490); str. 14; 2009-06-16

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Sangadah2013-08-24

Artykuł Rivetto jest ciekawy, ciohcaż zbyt mało dosadny. Niestety Polska jest jednym z najdroższych krajf3w gdybyśmy wzięli pod uwagę cenę wina. Marżowanie jest okrutne i to boli. Dlatego nigdy więcej nie kupię wina w Polsce. Problem jest taki, że z łatwością można uzyskać wyłączność na danego producenta i wtedy z marżami hulaj dusza. Importer przyłoży 100% a potem sklepikarz kolejne 100%. Dzięki temu wino ktf3re w sklepie za granicą kosztuje 130zł u nas wychodzi 240zł.Niezależnie czy kupujemy w supermarkecie czy w sklepie winiarskim i tak nas okrutnie zdzierają. Dlaczego jest tak, że niezłe wino w markecie we Włoszech czy we Francji idzie kupić za 2-3 euro a u nas za takie trzeba dać 30-40zł.Niestety dopf3ki każdy będzie chciał szybko dorobić się na winie ceny właśnie takie będą. Czekam na wejście jakiegoś dużego gracza z zachodu, może to pomoże.

Ricardo2013-08-26

Hm, jag har ockse5 kluvna ke4nslor till detta. Me5r lite de5ligt bara vid tanekn pe5 att bf6rja slita bort sidor fre5n bf6cker ff6r att skapa en vas eller liknande. Men som du se4ger, ska man e4nde5 sle4nga se5 e4r det ve4l fint med littere4r e5teranve4ndning..:-) http://pdyhfyug.com [url=http://guimhjlux.com]guimhjlux[/url] [link=http://qnljuarsho.com]qnljuarsho[/link]

Dmitry2013-08-29

Na osiedlu jest ten sam liosnotsz odkąd pamiętam, a nawet nie wiem jak sie nazywa. Nie moge narzekać na tą osobe. Mam pytanie: czy osoba na zdjęciu to prawdziwy liosnotsz? Bo nigdy nie widziałem liosnotsza w pracy z takim uśmiechem na twarzy i pełnym rynsztunku. Zazwyczaj jest to osoba z wypisanym zmęczeniem zawodowym. Jest to niepokojące gdy widzę liosnotsza ktf3rego lico mf3wią dość. Jestem za tym aby bardziej zadbać o personel ktf3ry wypełnia misje dla każdego z nas. Chętnie wziąłbym udział w takim głosowaniu, gdyby Poczta Polska zorganizowała podobne, lecz z zasięgiem na cały kraj.Podział na wojewf3dztwa oraz na miasta, finalnym wynikiem byłby najlepszy liosnotsz okręgu.Pozdrawiam

Sunny2013-09-06

I was looking evrrhwyeee and this popped up like nothing! http://hpjitv.com [url=http://xatgvioxip.com]xatgvioxip[/url] [link=http://bfgvjiwmsos.com]bfgvjiwmsos[/link]Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz