"37 kilometrów ścieżek" - Gazeta Pomorska

Tytuł: 37 kilometrów ścieżek

Podtytuł: POWIAT BYDGOSKI Na razie w fazie projektów. Nie wiadomo zatem, ile będą kosztować. Realizacja - do końca 2011 roku.

37 kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych przybędzie w powiecie bydgoskim w najbliższych latach.

 - Do roku 2011 - mówi Roman Meger, dyrektor wydziału w starostwie bydgoskim. - W najbliższych dniach przystępujemy do budowy rozpocznie się budowa kładki pieszo-rowerowej w Samociążku, po lewej stronie mostu, gdzie są już gotowe filary i przyczółki. Inwestycja pochłonie 400 tys. zł. Od tygodnia trwa też budowa drogi Bydgoszcz- Wojnowo, a wraz z nią ścieżka wzdłuż tej drogi.

Niezależnie do wspomnianych inwestycji powiat przygotowuje się też do budowy 37 km ścieżek. Na razie są one w fazie projektowania. Powstaną one na terenie siedmiu gmin powiatu bydgoskiego.

  • W gminie Osielsko ścieżka poprowadzona zostanie od Niemcza do skrzyżowania z drogą wojewódzką w Żołędowie;
  •  w gminie Dobrcz od Kotomierza do Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie, przy czym w Kotomierzu prawie kilometr ścieżki wykonany został w ub.r.; 
  • na terenie gminy Koronowo ścieżkę rowerową przez Samociążkek powiat buduje już trzy lata. Do roku 2011 ścieżka ma połączyć Koronowo z Pieczyskami. Niestety, na małą pętlę wokół Zalewu Koronowskiego i tę dużą - Bydgoszcz - Zalew Koronowski trzeba jeszcze będzie poczekać.
  •  Do roku 2011 ścieżka rowerowa ma też połączyć Ostromecko z Dąbrową Chełmińską.

 

(ALE)

Gazeta Pomorska; Nr: 160(18.511); str. 7; 2009-07-10

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

mari2009-07-17

Super news, ale sciezka w Samociazku to parodia: nienormatywna, z fazowanej kostki. Skutek jest taki, ze ciezkim rowerem pod sakwami jade asfaltem obok sciezki.

Uncle Lion2009-07-17

poza tym mam wrażenie że takie inwestycje pod pretekstem drogi rowerowej robi się chodniki. przykład na wylocie z osowej góry w stronę Osówca: wiadomo że do ogórdków działkowych ludzie będą chcieli iść czymś co przypomina chodnik a nie po drodzę. Czy z racji, że jest to droga rowerowa będą wystawiane mandaty pieszym? albo rowerzystom którzy w weekendy będą jechali obok drogą bo ścieżka będzie oblężona przez pieszych?

fycqkiiuxrc2013-01-02

7kpgxo , [url=http://oyaeiqlbjuoy.com/]oyaeiqlbjuoy[/url], [link=http://ihftehbkmrkt.com/]ihftehbkmrkt[/link], http://hthobllomrxc.com/Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz