"Za wysokie progi na bydgoskie koła i nogi " - Gazeta Wyborcza

Tytuł: Za wysokie progi na bydgoskie koła i nogi przy centrum handlowym Rondo

Podtytuł: Zarząd Dróg zapomniał podczas zakończonego właśnie remontu ul. Kruszwickiej o obniżeniu wysokich krawężników na przejściach - skarżą się niepełnosprawni i rowerzyści.

Podczas remontu drogowcy wymienili na nową nawierzchnię jezdni pomiędzy rondami Grunwaldzkim i Poznańskim. Nowa warstwa asfaltu jest jednak cieńsza od poprzedniej, w efekcie krawężniki na przejściach znowu stały się przeszkodą dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Na utrudnienie skarżą się również kobiety z dziecięcymi wózkami i rowerzyści. Według obecnych standardów krawężniki na przejściach mogą mieć maksymalnie 2 cm wysokości. Przy ul. Kruszwickiej przekraczają normę ponad dwukrotnie.

Po interwencji "Gazety" drogowcy na początku próbowali bagatelizować problem. - Skoro rowerzyści boją się o swoje felgi, to niech zsiadają z rowerów podczas przekraczania przejścia dla pieszych - zasugerował Andrzej Piegłowski z wydziału utrzymania ulic Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji.

- A co z niepełnosprawnymi? - pytamy.

- No dobrze, pojedziemy na ekspertyzę i zmierzymy dokładnie wysokość krawężników. Jeśli rzeczywiście okaże się, że przekraczają normy, zarząd zdecyduje na najbliższym posiedzeniu, co w tej sprawie uczynimy - zapowiedział Piegłowski. Zastrzegł jednak, że na pewno nie zostaną obniżone do poziomu jezdni. Takie rozwiązanie utrudniałoby z kolei poruszanie się niewidomym.

PAM

Gazeta Wyborcza: Bydgoszcz; Nr: 165.6078; str. 4; 2009-07-16; link

 

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Azja2009-07-16

To jest Polska właśnie.
Panowie drogowcy dali ciała i odwracają kota ogonem. Jakby tak człowieczek odpowiedzialny za taką robotę stracił prace to następny by się do niej bardziej przyłożył.
Ciekawe co by powiedział jakby jego dzieciak na takim krawężniku stracil koło albo zęby?
pozdrówka

UncleLion2009-07-16

a propo krawężników polecam artykuł z wrocławskiego podwórka:
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,97796,6794614,Miasto_zaplaci_za_zniszczony_rower.html

inkwizytor2009-07-16

Norma wynosi 2cm a tam zostala sporo przekroczona. Fuszerę trzeba poprawić a nie ściemniać. A za tą wypowiedź Andrzej Pieglowski powinien z roboty wylecieć na zbity pysk. Typowy typ urzędasa z ]e starego czerwonego systemu. Zapomina, że to on jest dla nas a nie my dla niego.Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz