"Coś jakby drgnęło w Leśnym Parku" - Gazeta Wyborcza

Tytuł: Coś jakby drgnęło w Leśnym Parku

Podtytuł: Jest pierwszy efekt naszej akcji „Ratujmy Myślęcinek". Leśny Park Kultury i Wypoczynku uporządkuje zapuszczony od lat „kącik emeryta". Zbuduje też trasę dla rowerzystów i rolkarzy

"Kącikiem emeryta" zwyczajowo nazywane jest miejsce na początku promenady. To tu odpoczywają w cieniu starsze osoby. Niestety, na odrapanych ławkach, popękanym betonie, bez atrakcyjnej zieleni wokół.

- Mamy już nową koncepcję wizerunku tego zakątka. Zaprojektowałem te place tak, by były przyjazne ludziom. Przecież przyjmują pierwszą falę naszych gości - zapowiada Karol Dąbrowski, architekt zieleni w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. - Starsze osoby czy rodziny, które docierają do nas tramwajem i wchodzą na teren parku alejkami od strony ul. Rekreacyjnej właśnie tu chcą odetchnąć po podróży, odsapnąć przed dalszym spacerem do serca parku - zauważa.

Teraz do "kącika" prowadzą popękane i nierówne płyty chodnikowe. Bydgoszczanie muszą też oglądać skruszały beton i pozostałości tablic do gry w szachy. Wszystko jest stare, zniszczone i obskurne.

Zarządcy parku planują rozpoczęcie prac już w poniedziałek. - Zaczniemy od wymiany nawierzchni ciągów spacerowych, a po ludzku mówiąc ścieżek - informuje Dąbrowski. - Później wokół placyków posadzimy ozdobne trawy, żarnowce i jałowce. Świetnie będą tam pasowały.

- A koszmarne ławki i betonowe stoły ze śladami tablic do gry w szachy? - pytam.

- Wszystko będziemy powoli wymieniać i modernizować. Drobnymi kroczkami zmienimy wizerunek parku - zapewnia Dąbrowski.

To nie koniec zmian. Jesze w tym tygodniu będzie znany zwycięzca przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na wykonanie nawierzchni i poszerzenie alejki równoległej do torów kolejki parkowej. Teraz droga jest w opłakanym stanie: dziurawa, nierówna i wyboista, bo w wielu miejscach rozsadzają ją wychodzące z ziemi korzenie starych drzew.

- Jeszcze tego lata powstanie tam ścieżka dla rowerzystów, rolkarzy i pieszych - zapewnia Andrzej Kowalski, dyrektor administracyjny LPKiW. - Trasa zostanie wykonana z kostki bezfazowej, co oznacza, że stanie się idealnie gładka.

Ścieżka będzie wiodła aż do terenów wystawowych. Jej długość jest planowana na blisko półtora kilometra, a szerokość na cztery metry.

MARTA CZAJKOWSKA

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz; Nr: 165.6078; str. 3; 2009-07-16; link


 

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

rowerek2009-07-17

Czemu ścieżka będzie z kostki, a nie z asfaltu?
Można to zmienić??
Po dwóch latach boki pozarastają trawą i komfort jazdy będzie kiepski;/, nie mówiąc już o samej estetyce.

inkwizytor2009-07-17

Kostka z jednego powodu. Firma, ktora wygra przetarg będzie przypadkiem wlasnością znajomego znajomego szefa odpowiedzialnego za projekt.
W Polsce nie tworzy się czegoś trwalego bo znajomi szefów muszą z czegoś żyć. A najlepiej ciągle poprawiać fuszerki.

Uncle Lion2009-07-17

"Teraz droga jest w opłakanym stanie: dziurawa, nierówna i wyboista, bo w wielu miejscach rozsadzają ją wychodzące z ziemi korzenie starych drzew."

Jeżeli teraz tak jest to korzenie tym bardziej rozsadzą kostkę bo zazwyczaj podbudowa pod kostke nie jest aż tak starannie robiona jak w drogach dla samochodów. a kostka będzie nierówna, zarośnięta i za dwa lata Gazeta Wyborcza zrobi znów akcję Ratujmy Myślęcinek. wszystko dlatego że ktoś próbuje pozornie oszczędzać.Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz