"Czy „nasi” zdobędą Śnieżkę?" - InfoBydgoszcz.pl

Tytuł: Czy „nasi” zdobędą Śnieżkę?

W jedynym w Polsce wyścigu na Śnieżkę, już 2 sierpnia wystartuje kilkoro bydgoszczan. Jeden z naszych przedstawicieli, Radosław Tecław ma spore szanse na zwycięstwo.


W zeszłym roku Tecław był drugi. O 1 min 46 sek. lepszy okazał się Marek Galiński, mistrz polski MTB i olimpijczyk z Pekinu. Czy w tym roku nasz zawodnik osiągnie lepszy wynik?
Łatwo z pewnością nie będzie. Wyścig na wznoszącą się na 1602 m n.p.m. Śnieżkę do łatwych nie należy. Trasa ma zaledwie 12 km, jednak jest to w zasadzie ciągły podjazd. Co prawda nawierzchnia sprzyja: pierwsze 2 km to asfalt, później kostka brukowa, średnie nachylenia ścieżki to jednak 7,7%. Fragment najtrudniejszy to z pewnością ten, gdzie nachylenie wynosi 23 %.

- Ten wyścig to nie tylko walka z drogą, słabościami i sprzętem ale też z pogodą, na szczycie na zawodników, pomimo pięknej pogody na dole, czeka duży wiatr i niska temperatura - zauważa Zbigniew Wiśniewski z Rowerowej Brzozy, również uczestnik wyścigu. Nie należy tez zapominać, iż wyścig cieszy się ogromną popularnością. W zeszłym roku wzięło w nim udział 464 zawodników. Jak będzie teraz? Do tej pory zgłosiło się do niego oficjalnie niemal 300 rowerzystów. Spora część jednak z pewnością zarejestruje się tuż przed startem.

Bydgoszczanie powinni trzymać kciuki za wspomnianego Radosława Tecława, Zbigniewa Wiśniewskiego, Pawła Fariona, Marka Jóźwiaka, Marcina Mrotka, Piotra Stalmierskiego i Wojciecha Zupę. Są to zawodnicy z grodu nad Brdą oraz Brzozy, którzy - miejmy nadzieję - wspólnie zawieszą flagę Bydgoszczy na szczycie Królowej Polskich Karkonoszy- jak zapowiada Wiśniewski.

Artur Sójka

InfoBydgoszcz; 2009-07-29; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Yanto2013-02-19

My wife and i ended up being really thlelrid when Peter managed to deal with his preliminary research because of the precious recommendations he came across through your web page. It is now and again perplexing to simply find yourself giving away things a number of people have been making money from. And we realize we now have the writer to appreciate for that. The specific illustrations you have made, the easy blog menu, the relationships you can make it possible to instill it's got most incredible, and it's really leading our son and our family recognize that this situation is fun, which is certainly really indispensable. Thanks for all the pieces!Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz