" Bydgoszczanin jednośladem na szczyt" - InfoBydgoszcz.pl

Tytuł:  Bydgoszczanin jednośladem na szczyt

Ponad 530 zawodników brało udział w tegorocznym Uphill Race Śnieżka 2009, czyli rowerowym wyścigu na najwyższą górę Karkonoszy. Zawody były kolejną odsłoną cyklu Fujifilm Bike Maraton 2009.

- Najszybciej 14 kilometrową trasę: spod Domu Wczasowego Bachus w Karpaczu na szczyt Śnieżki pokonał bydgoszczanin Radosław Tecław z grupy Corratec Team - donosi Rowerowa Brzoza. Na przebycie tego dystansu potrzebował 54 minuty i 7 sekund. Warto zaznaczyć, iż dzień wcześniej Radek wygrał Maraton MTB w Świeradowie na dystansie GIGA, mającym 90 kilometrów.

Oprócz zwycięzcy w zmaganiach wzięło udział 5 bydgoszczan. Nie zabrakło Andrzeja Figaja z grupy MTC Mogilno. Kolarz, mimo odniesionej ostatnio w Krakowie poważnej kontuzji wystartował w wyścigu zajmując 7 miejsce. Podkreślić należy udział Pawła Fariona (AZS Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy), który zajął 17 miejsce oraz Piotra Stalmierskiego z grupy Kujawia XC, który w swojej kategorii M4 zajął 9 miejsce. - Wyróżnienie dla wszystkich pozytywnie zakręconych, którzy mimo upału ukończyli wyścig z uśmiechem na ustach. Podziękowania dla kibiców z Bydgoszczy, którzy flagą naszego miasta witali kolarzy na szczycie królowej Karkonoszy. Do zobaczenia za rok, Śnieżka przyciąga kolarzy jak magnes - mówi Zbigniew Wiśniewski, również zawodnik.