"Komu przeszkadzają uliczne reklamy?" - InfoBydgoszcz.pl

Tytuł: Komu przeszkadzają uliczne reklamy?

Zespół redakcyjny Bydgoszczy Rowerowej wystosował pismo do Wydziału Administracji Urzędu Miasta. Powodem są liczne reklamy, które prezentują się gęsto rozmieszczone przy ścieżkach dla pieszych i drogach rowerowych.


Plastyk Miasta, Pan Jacek Piątek z Wydziału Administracji Budowlanej odczytał w piśmie skargę na nieprawidłowe zawieszanie reklam przy drogach rowerowych i ciągach pieszych na terenie miasta. Chodziło konkretnie o reklamy: Mistrzostw Europy w Koszykówce Mężczyzn EuroBasket 2009 i Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej.

Wątpliwości w tej sprawie autorzy listu popierają Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Mówi ono, że wysokość skrajni nad chodnikiem lub ścieżką rowerową powinna być nie mniejsza niż 2,50m, a w wypadku ich przebudowy albo remontu może być zmniejszona do 2,20 m. Dodatkowo miejskie rozporządzenia zabraniają umieszczania reklam na stylowych słupach oświetleniowych w centrum Miasta, słupach oświetleniowych, na których znajduje się oznakowanie drogowe lub inna reklama.

Niestety wszystkie te zasady zostały złamane przy zawieszaniu wymienionych reklam. Przykładem choćby ciągi piesze i rowerowe pomiędzy rondem Fordońskim i Rondem Toruńskim. Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w artykule Promujemy wrześniowe mistrzostwa widnieją fotografie ukazujące niezachowanie odpowiedniej skrajni poziomej i pionowej nad ciągiem pieszym.

Imprezy kulturalne i sportowe to wielkie wydarzenia, które niezaprzeczalnie są ważne dla miasta i samych bydgoszczan. Nie mogą być one jednak promowane kosztem bezpieczeństwa użytkowników ścieżek. Oczywiście można liczyć na spostrzegawczość mieszkańców, którzy ze zwinnością sarenki unikać będą kolorowych przeszkód, jednak czy nie prościej byłoby pomyśleć przed zawieszeniem plakatów?

Aldona Bochen

InfoBydgoszcz.pl; 2009-09-03; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz