" 68. Masa krytyczna" - InfoBydgoszcz.pl

Tytuł: 68. Masa krytyczna

Minęło pięć lat od tragicznej śmierci jednego z założycieli Bydgoskiej Masy Krytycznej, Adama Sztejka. Został on potrącony przez pijanego kierowcę, którym był ówczesny szef LPKiW. Dzieło, które zapoczątkował Adam jest kontynuowane. Rowerzyści zawsze w ostatni piątek miesiąca o godzinie 18 zbierają się na parkingu przy HSW „Łuczniczka”.


Główne hasło tych spotkań brzmi: My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem. Przejazd jak największej ilości rowerzystów przez miasto jest pewnego rodzaju manifestem. Cykliści zebrani w grupę są bardziej zauważalni dla kierowców, którzy często nie szanują pojedynczych jednostek w ruchu drogowym.

Bydgoska Masa Krytyczna gromadziła niegdyś ponad 120 osób. W sierpniu ulicami Bydgoszczy przejechało ich tylko 40. Niestety jest to najlepszy tegoroczny wynik. Można go oczywiście poprawić za miesiąc.

Po tradycyjnym odliczeniu rowery ruszyły w miasto. W okresie letnim najczęściej przejazd jest kończony w Myślęcinku. Tym razem finał był szczególny. Przy Gdańskiej w miejscu gdzie został potrącony Adam stoi krzyż. To tam Masa została zakończona minutą ciszy.

więcej zdjęć

Michał Zelek

InfoBydgoszcz.pl; 2009-08-29; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz