"Wycieczka po wirtualnych szlakach kujawsko-pomorskiego " - InfoBydgoszcz.pl

Tytuł:  Wycieczka po wirtualnych szlakach kujawsko-pomorskiego


Miłośników dwóch kółek nie brakuje w naszym mieście. Wystarczy tylko zaplanować trasę i wyruszyć z rodziną czy przyjaciółmi na spotkanie przygody. O tym gdzie warto się wybrać z pewnością dowiemy się z nowego serwisu internetowego Wirtualne Szlaki województwa kujawsko – pomorskiego.

Portal rozpoczął działalność z początkiem sierpnia. Zawiera opisy ponad 70 szlaków rowerowych na terenie naszego województwa. Aby znaleźć coś dla siebie wystarczy wybrać jedną z propozycji w rozwijalnym menu lub skorzystać z wyszukiwarki. Na monitorze pojawia się szczegółowa prezentacja trasy wraz z niezbędnymi danymi. Otrzymujemy więc informacje na temat przebiegu trasy zilustrowane mapą oraz jej długość, natomiast kolorowa ikonka mówi o stopniu trudności trasy. Ponadto możemy przeczytać dokładny opis szlaku wraz z atrakcjami, które warto odwiedzić.

Nowatorskim i bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zamieszczenie na podstronach tras danych dla GPS, informacji na temat nawierzchni, jaką prowadzi szlak oraz wykresu wysokości n.p.m., z którą będziemy musieli się zmierzyć. Oprócz tych danych zawsze można skorzystać z doskonałego serwisu pogodowego z bardzo dokładnymi odczytami.

Niewątpliwą zaletą portalu Wirtualne Szlaki jest możliwość współtworzenia go przez użytkowników. Twórcy zachęcają do przesyłania opisów tras oraz zdjęć i plików GPS, które wzbogacą istniejącą już bazę informacji. Dodatkowo odwiedzający stronę mają możliwość skomentowania podanych szlaków, co sprawia, że portal jest aktywny i wiarygodny.

Wirtualne Szlaki dotyczą nie tylko rowerzystów, ale również turystów pieszych i wielbicieli spływów kajakowych. Oni także mogą, korzystając z wyszukiwarki, zaplanować ciekawą wycieczkę.

Aldona Bochen

InfoBydgoszcz.pl; 2009-08-12; link
 

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz