Blisko 800 cyklistów na ulicach Bydgoszczy - 20-09-2009 EDBS

Tekst: Łukasz Juszczak; Foto: Marcin Juszczak i W4b

EDBSEuropejski Dzień Bez Samochodu w Bydgoszczy z pewnością zaskoczył nie jedną osobę. Powodem zaskoczenia był przejazd, a raczej ilość rowerzystek i rowerzystów na rajdzie z płyty Starego Rynku do Myślęcinka.


edbsBlisko dwie godziny przed wyjazdem zaczęli pojawiać się pierwsi rowerzyści na bydgoskiej starówce. Ilość osób jakie się zebrały na pewno zaskoczyły organizatorów - do zapisów ustawiły się kolejki, a koszulki przygotowane dla przybyłych cyklistów szybko się skończyły (a wydrukowano ich niemało bo 400). Jak się okazało na starcie stanęło 670 zarejestrowanych uczestników, oraz kilkudziesięciu nie zarejestrowanych. Z pewnością było nas blisko 800 osób!


Ile miejsca zajmuje taki peleton? Doskonale widać było to gdy jechaliśmy od ul. Focha przez Rondo Jagiellonów by zawrócić na ul. Gdańskiej. Gdy czołówka peletonu stanęła na wjeździe do ul. Gdańskiej z przeciwnej strony ciągle widać było kolejnych rowerzystów. O ile to przyjemniejszy widok niż 700 samochodów.


edbsMimo, że dojechaliśmy zgodnie z planem nie udało się przywitać peletonu jak planowali organizatorzy. Szkoda, że prowadzący festyn w Myślęcinku nie zechcieli wpuścić cyklistów na scenę od razu - wprowadziło to element dezorientacji i wielu z nich nie wytrwało do losowania nagród. Wierzymy jednak , że nie zmąciło to radości bydgoskich rowerzystów z przejazdu tak liczną grupą przez miasto. Taka frekwencja pokazała, że istnieje duży potencjał w transporcie rowerowym w mieście - jako redakcja Bydgoszczy Rowerowej liczymy, że zostanie to zauważone przez miasto i zacznie powstawać infrastruktura przyjazna rowerzystom.


Cieszymy się także, że przyjechali rowerzyści z innych miast: na pewno byli rowerzyści z Torunia (w tym przedstawiciele Stowarzyszenia Rowerowy Toruń), z Brzozy, a nawet z Warszawy (przedstawiciele Zielonego Mazowsza i Warszawskiej Masy Krytycznej). Za przybycie dziękujemy!
Podziękowania należą się także wszystkim którzy wspomogli organizacje imprezy: Policji, służbą medycznym, sponsorom, Urzędowi Miasta, Leśnemu parkowi Kultury i Wypoczynku, Wyższej Szkole Gospodarki.....A w szczególności wszystkim którzy przybyli na rowerach – zarówno tych tradycyjnych, jak i tych bardziej nietypowych!


Zachęcamy do obejrzenia obszernej foto relacji udostępnionej przez W4b z Bydgoskiej Masy Krytycznej link>>> , a także zdjęć które wykonał Marcin Juszczak (Bydgoszcz Rowerowa), które można oglądać poniżej.

 

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

inkwizytor2009-09-21

Widzę, że zawodowi kolarze z grupy Onuce przybyli na objazd bydgoskich ulic;)

Sierściuch2009-09-21

Wrrrrr! Akurat jak strzelali fotkę musiałam się skrzywić! Szlag :)

Azja2009-09-21

Kolega z Onuce (bogi miłości) Eroski to cały czas się krzywił profesjonalnie i ciężko było cokolwiek ufocić, hehe
pozdrówka

Uncle Lion2009-09-24

oto relacja ze strony Rowerowego Torunia:
http://rowerowytorun.com.pl/rajd-rowerowy-bydgoszcz-20-09-09,513,l1.html
Oraz ze strony Zielonego Mazowsza: http://www.zm.org.pl/?a=bitcity-099

mortgage loans2012-06-02

I guess that to receive the mortgage loans "goodfinance-blog.com" from creditors you should have a good reason. However, once I've received a short term loan, just because I wanted to buy a bike.Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz