Poprzyj rowerowe zmiany w Prawie o ruchu drogowym!

Już wcześniej pisaliśmy informację o szykujących się zmianach w Prawie o Ruchu Drogowym. Zmiany te pozwolą na stosowanie rozwiązań  i zachowań na drogach, które poprawiają bezpieczeństwo rowerzystów. Warto wspomnieć, że na milion obywateli ginie rocznie na drogach 16 rowerzystów. W krajach UE ten wskaźnik jest czterokrotnie mniejszy. Linki z opisem zmian przedstawiamy na końcu newsa.

Poprzyj petycje do Posłów, aby przyczynić się do szybszego wprowadzenia zmian.

Wejdź na stronę: http://www.petycje.pl/4441 gdzie do 2 październikaogólnopolska inicjatywa Miasta dla rowerów zbiera podpisy które zostaną wydrukowane i wysłane posłom.

Jeżeli jesteś członkiem jakiejś grupy możesz pobrać petycje do wydrukowania <link> i jako grupa wysłać petycje do sejmu, lub do 2 października dostarczyć do koordynatora Bydgoszczy Rowerowej z którym możesz się skontaktować mailowo: rower.byd@gmail.com. Przed wydrukowaniem w miejscach podpisanych jako Inicjatywa Miasta dla Rowerów wpisz nazwę swojej grupy!

Jeżeli prowadzisz sklep rowerowy wydrukuj formularz i zachęcaj klientów do podpisania się pod petycją. Bezpieczeństwo rowerzystów zwiększa liczbę użytkowników jednośladów - a każdy z nich potencjalnie może stać się Waszym klientem.

Przydatne odnośniki:

Tabelaryczne zestawienie uzgodnionych zmian przepisów ruchu drogowego (PDF) link>>>
Omówienie uzgodnionych zmian wraz z ilustracjami link>>>
Petycja internetowa link>>>
Petycja do wydrukowania link>>>

 << powróć do listy aktualności

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz