"Cykliści liczą na wsparcie z Brukseli" - Gazeta Wyborcza

Tytuł: Cykliści liczą na wsparcie z Brukseli

Podtytuł: Drogowcy chcą zdobyć prawie 5,5 min zł z Unii Europejskiej na budowę ścieżki rowerowej z Fordonu do Myślęcinka. A jeszcze w tym roku rowerzystom łatwiej będzie się jeździło po ul. Szubińskiej

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił właśnie przetarg na modernizację chodnika i budowę ścieżki rowerowej na fragmencie ul. Szubińskiej. Jeszcze jesienią ruszą prace na odcinku od pętli autobusowej na Błoniu do skrzyżowania z ul. Broniewskiego i dalej przez skrzyżowanie na drugą stronę ulicy do styku z ul. Żwirki i Wigury.

- W planach mieliśmy cały odcinek aż do ul. Pięknej. Ale w tym roku wystarczy nam pieniędzy tylko na ten fragment - tłumaczy Jan Siuda, dyrektor ZDMiKP. - Inwestycja będzie kontynuowana w przyszłym roku.

Ścieżka rowerowa zostanie wydzielona z chodnika wzdłuż ulicy. Dodatkowo na skrzyżowaniu ul. Szubińskiej, Żwirki i Wigury i Broniewskiego przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. W tym roku rowerzyści doczekają się jeszcze jednej inwestycji, która ułatwi poruszanie się jednośladem. Wyremontowana zostanie ścieżka w Myślęcinku na ul. Hippicznej pomiędzy ul. Konną a Rekreacyjną. Tymczasem na zdecydowaną poprawę warunków jazdy na rowerze miłośnicy dwóch kółek mogą liczyć w przyszłym roku. Wiosną Urząd Marszałkowski ma ogłosić konkurs na rozdysponowanie unijnych środków z puli przeznaczonej na rozwój usług turystycznych. Bydgoscy drogowcy chcą się starać o 5,5 min zł dofinansowania inwestycji, która łącznie ma kosztować ok. 9 min zł. Chodzi o budowę ścieżki rowerowej z Fordonu do Myślęcinka.

- W listopadzie zakończymy wszystkie formalne przygotowania do inwestycji. Będziemy mieli studium wykonalności, projekt, pozwolenie na budowę, załatwione sprawy gruntowe. Pozostanie nam tylko staranie się o pieniądze. I jak je dostaniemy, od razu będziemy gotowi do rozpoczęcia prac - wyjaśnia Piotr Gondek, naczelnik wydziału funduszy europejskich ZDMiKP.

Nowa trasa będzie się rozpoczynała przy ul. Korfantego. Do Lasu Gdańskiego będzie wchodzić u zbiegu z ul. Jasiniecką i dalej przez ul. Zamczysko dojdzie do ul. Armii Krajowej, którą przetnie, i ul. Sudecką dotrze do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Na terenach leśnych oprócz utwardzenia ścieżek, pojawią się miejsca do odpoczynku ze stolikami i ławeczkami oraz oświetlenie. Realizacja projektu ma się rozpocząć w przyszłym roku.

KRZYSZTOF AŁADOWICZ

Gazeta Wyborcza: Bydgoszcz; 2009-10-14; Nr: 241.6154; str. 4

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz