27-10-2009 - "Kazimierz Nowak: Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" Zapraszamy!

Włóczykije Sportowcy Globtroterzy

Kazimierz Nowak Rowerem i pieszo przez Czarny LądKolejne spotkanie z cyklu Włóczykije, Sportowcy, Globtroterzy przeniesie nas w lata trzydzieste XX w. kiedy to Polak, Kazimierz Nowak odbył niezwykłą podróż po kontynencie Afrykańskim. W latach 1931 – 1936 przebył on Czarny Ląd z północy na południe, oraz z powrotem. Rowerem, pieszo, konno i czółnem przemierzył 40 tysięcy kilometrów, zmagając się z warunkami atmosferycznymi, samotnością, tubylcami, oraz kolonizatorami. Pamięcią tamtej podróży są pozostałe zdjęcia, oraz relacje pisane dla prasy, które pozwoliły mu utrzymać rodzinę w czasach wielkiego kryzysu.

Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim w BydgoszczyWyczyn ten poszedłby w niepamięć gdyby nie postać Łukasza Wierzbickiego, który pamiętając historie opowiadane mu przez dziadka, o rodaku, który odbył tak niezwykła podróż. Efektem mozolnego przeszukiwania archiwów jest książka „ Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd” ciesząca się wielką popularnością wśród czytelników. Wydana już po raz piąty, ciągle poszerzana, inspiruje obecnie niejednego podróżnika.

Data: 27 październik 2009
Miejsce: Akademicka Przestrzeń Kulturalna ul. Królowej Jadwigi 14
Godzina: 19:00
Wstęp: wolny!


Patronat:

Urząd Marszałkowskiwww.wrower.pl Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Sponsor:


Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Sierściuch2009-10-20

Ha! Właśnie czytam :]

Uncle Lion2009-10-20

jak nie piąte wydanie to będzie okazaja nabyć. osobiście posiadam 1 wydanie....teraz jak zobaczyłem nowe wydanie to ma dużo więcej stron:) a i postać Łukasza Wierzbickiego który niesamowicie opowiada o Kazimierzu Nowaku skłania mnie do gorącego polecania spotkania!Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz