"Samochody dalej postoją w korkach" - Gazeta Pomorska

Tytuł: Samochody dalej postoją w korkach

Podtytuł: KOMUNIKACJA Na Kujawskiej, Wyszyńskiego i Kolbego będą pasy dla autobusów

Kolejny buspas powstanie niedługo przy ulicy Kujawskiej. Drogowcy chcą w ten sposób przekonać bydgoszczan do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej.

Pas wyłącznie dla autobusów funkcjonuje od 19 kwietnia w centrum miasta, od ulicy Paderewskiego, 3 Maja, aż do ronda Jagiellonów. Drogowcy z funkcjonowania buspasa są zadowoleni. - Jazda autobusem odbywa się płynnie i co najważniejsze bez opóźnień - mówi Daniel Sarul, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskiego i Komunikacji Publicznej. - Osobne pasy dla autobusów to nie jest bydgoski wynalazek. Są w wielu europejskich miastach, a ostatnio wprowadza je Warszawa.
Zdaniem dyrektora Sarula, buspasy to doskonały pomysł na usprawnienie komunikacji i dlatego w Bydgoszczy będą kolejne pasy wyłącznie dla autobusów.

W pierwszej kolejności powstanie przy ulicy Kujawskiej. Drogowcy planują go już stworzyć w przyszłym roku. Pas dla autobusów powstanie w kierunku ronda Bernardyńskiego. Ulicę trzeba będzie nieco poszerzyć. Ruch w kierunku Wojska Polskiego odbywać się będzie jednym pasem. - Mamy nadzieję, że kierowcy mając do wyboru stanie w korkach albo płynną jazdę autobusem, wybiorą jednak podróż komunikacją miejską - mówi Daniel Sarul.

Drogowcy szacują, że budowa buspasa na Kujawskiej to ok. 1 miliona złotych, z wyjątkiem kosztów wykupu gruntów.

W przyszłym roku mają też powstać kolejne pasy dla autobusów: przy al. Wyszyńskiego od Powstańców Wielkopolskich do ronda Fordońskiego oraz przy ulicy Kolbego.

Moim zdaniem
Wiele razy zdarzyło mi się, jadąc autobusem, utknąć w korku na Kujawskiej. Miałam też okazję jechać autobusem po wydzielonym pasie ulicą 3 Maja. Do celu dojechałam o wiele szybciej niż kiedyś. Powinnam więc przyklasnąć pomysłowi drogowców. Naiwne jest jednak sądzenie, że tylko z powodu buspasów, kierowcy z samochodów przesiądą się do autobusów i korków będzie mniej. Potrzebna jest kompleksowa zmiana układu komunikacyjnego. W domu wymagającym remontu, zmiana firanek niewiele pomoże.

ANNA STASIEWICZ

Gazeta Pomorska; 2009-10-27; Nr: 252(18.602); str. 4; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Yogesh2015-10-11

Jeszcze raz powtf3rzę, że to jedyna ozakja dla pokazania niezależności prezydenta. Zawetuję ustawę, nie robiąc przy tym krzywdy swojej partii. Myślę, a nawet jestem pewny ,że sejm ustawę przyjmie odrzucając weto. Taki PR ! z jakiego słynie PO.

Bruno2015-10-13

Hej!Aaaa Gratulacje:) Wy to macie pomysły;)Teraz to cała rodzina bloogwa Szkoły z klasą 2.0 będzie chciała u Was zagościć:)Dzięki za wyrf3żnienie!Pozdrawiamy z zimowych Mazurmatematyczny tikTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz