"Prześcignąć czas rowerem...." - relacja ze spotkania

2009-12-04 Tekst i zdjęcia: Marcin "Azja" Juszczak

Krzysztof Nycek, Marek Leśniewski, Łukasz Kwiatkowski, Adrian KurekCiekawe to było spotkanie. Spotkanie z ludźmi, którzy podporządkowują swoje życie by być najlepszymi w jednej z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych świata. Gośćmi tego ostatniego w tym roku spotkania z cyklu „Włóczykije, Sportowcy, Globtroterzy...” byli Marek Leśniewski, Łukasz Kwiatkowski, Adrian Kurek oraz Krzysztof Nycek. Ten pierwszy wszystkie sukcesy sportowe jako wyczynowiec ma już za sobą trzej młodzi kolarze, jeszcze wszystko przed sobą, choć lista ich osiągnięć jest już znakomita.

Włóczykije, Sportowcy, GlobtroterzySpotkanie otworzył tradycyjnie Łukasz Juszczak, który po krótkim wprowadzeniu oddał prowadzenie Norbertowi Łysiakowi, który jest trenerem sekcji kolarstwa na WSG w Bydgoszczy. Spotkanie bardzo ciekawe, traktujące o kolarskim życiu codziennym, zmaganiach z samym sobą, z kolegami i rywalami. Na którym Goście opowiadali o swoich fascynacjach, idolach, trenowaniu na poziomie zawodowca. Nie zabrakło tematów dla kolarstwa kontrowersyjnych, czyli było o dopingu jak również spraw smutnych takich jak sytuacja w polskim ale najbardziej bydgoskim kolarstwie. I tu pojawił się świetlik nadziei w postaci planów Pana Marka Leśniewskiego, który chce doprowadzić do wskrzeszenia na bazie dzisiejszej sekcji kolarskiej Romet, bydgoskiego kolarstwa. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po Jego myśli i dopnie swego. Ostatnim gościem tego spotkania był Krzysztof Nycek, który wzbudził niekłamany podziw u wszystkich widzów jak również u goszczących na spotkaniu kolarzy. Krzysztof startuje oprócz XC w dyscyplinach tak extremalnych, że aż trudno sobie taki wysiłek wyobrazić. Jest uczestnikiem rajdów 24 –  godzinnych rajdów na orientację gdzie oprócz wysiłku fizycznego dochodzi konieczność znajomości topografii, orientacji w terenie, wysoki poziom koncentracji oraz umiejętność wyboru jak najlepszej trasy. Wielki szacun.
 

Jedynym mankamentem tego spotkania była… frekwencja. Trochę mnie to dziwi, bo nie wierzę, że ludzie interesujący się tym sportem a często uprawiającym go na poziomie amatorsko mocno zaawansowanym nie byli zainteresowani spotkaniem z zawodowcami, chociażby po to by wymienić się doświadczeniami albo czegoś nauczyć. A może już wszystko wiedzą? Nie mają czasu bo ciężko trenują? Nie wiem. A szkoda, bo wysiłek organizatorów warto docenić, tym bardziej, że sciągle są nieznane plany dotyczące spotkań w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że wszystko jakoś się ułoży i  już w większym gronie znów spotkamy się z ciekawymi ludźmi co to włóczykiją, sportsmenią i globtroterzą.

Pozdrower

Marcin "Azja" Juszczak
 


Patronat:

Urząd Marszałkowskiwww.wrower.pl Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Sponsor:


Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

inkwizytor2009-12-10

Kurka, niestety pora roku i oczekiwanie na potomka uniemożliwiły przyjazd na to spotkanie. Mam nadzieję, że włodarze dający kasę na spotkania nie cofną gotówki i w przyszłym roku ruszy nowa seria spotkań.
Trzymam kciuki za tą inicjatywę.
Co do ludzi - ludzie narzekają że nic się nie dzieje a jak ktoś coś zrobi to zawsze mają coś innego do roboty. Typowa polska mentalność- jak ktoś musi wysiłek włożyć w dojechanie w inny rejon miasta to sobie daje spokój.

Richmond2015-10-11

FYI, I inquired about getitng a subscription to BSD Mag in the mail here in Canada I got a reply saying they are no longer publishing the paper version, only the electronic version and it's now free. Looks like they pay their bills with a little bit of advertising inside the magazine, hope they make enough to stay in business. A few prominent BSD and Unix writers in there, or at least people I've heard of before. The articles are on a wide range of topics and seem to be generally pretty good quality. Their website could use some work though, it can be confusing at times to navigate. :) I have no affiliation to them, just happy to have found their mag that focuses on BSD.

Arda2015-10-13

Ottimo. Penso che contrariamente a qntuao detto l'articolo sia completo, visto che qualsiasi consiglio in pif9 rispetto a quello dato sarebbe tempo perso e rubato alla possibilite0 di scrivere un altro buon contenutoTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz