Ruszyła Rowerowa Sieć Społecznego Nadzoru

Spotkanie z Parlamentarną Grupą Rowerową (PGR)18 listopada dla rowerzystów był ważnym dniem. Z dwóch powodów: jedno to spotkanie Parlamentarnej Grupy ds. Rozwoju Komunikacji i Turystyki Rowerowej (znana także jako Parlamentarna Grupa Rowerowa - PGR) wraz z przedstawicielami organizacji rowerowych z całej Polski; a drugie nie mniej ważne spotkanie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Zielone Mazowsze i dotyczyło "Rowerowej Sieci Społecznego Nadzoru polityki transportowej w polskich miastach"

Spotkanie w Sejmie dotyczyło nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym na które z niecierpliwością czekamy, a o których pisaliśmy już wcześniej: link>>>. O wadzę tych prac powinna świadczyć obecność rowerzystów z większości większych miast Polski. Zmiany są niezbędne by powstająca infrastruktura była tworzona zgodnie z Dobrą Praktyką.

Rusza Rowerowa Sieć Społecznego NadzoruDrugie spotkanie odbyło się w gronie organizacji skupionych wokół inicjatywy Miasta dla rowerów. Dotyczyło projektu "Rowerowej Sieci Społecznego Nadzoru polityki transportowej w polskich miastach", którego koordynatorem jest Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. W największym skrócie obejmować ona będzie warsztaty, spotkania, happeningi i inne inicjatywy popularyzujące rower jako środek transportu w mieście. Obejmować ma także współpracę pomiędzy organizacjami rowerowymi w kraju, jak i współpracę z organami odpowiedzialnymi za tworzenie przyjaznej (taką możemy mieć nadzieje) infrastruktury rowerowej, która będzie dobrym spożytkowaniem pieniędzy publicznych.

Lista obecności:

Posłanki i posłowie

Czesław Czechyra
Magdalena Gąsior-Marek
Artur Gierada
Tomasz Głogowski
Agnieszka Pomaska
Krzysztof Tyszkiewicz
Ewa Wolak

Organizacje rowerowe

Bractwo Rowerowe (Radom) - www.bractworowerowe.ats.pl
Bydgoszcz Rowerowa 
Fundacja Normalne Miasto - Fenomen (Łódź) - fundacjafenomen.pl
Porozumienie Rowerowe Lublin - www.lublinrowerem.pl
Rowerowy Białystok - www.rowerowy.bialystok.pl
Rowerowy Szczecin - rowerowy.szczecin.pl
Rowerowy Toruń - rowerowytorun.com.pl
Wrocławska Inicjatywa Rowerowa - rowery.eko.org.pl
Sekcja Rowerzystów Miejskich (Poznań) - www.srm.eco.pl
Stowarzyszenie Aktywności Społecznej "Młyn" (Olsztyn) - www.rowerowy.olsztyn.pl
Zielone Mazowsze www.zm.org.pl

Na stronie Zielonego Mazowsza można pobrać prezentacje ze spotkania: link>>>

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Parminder2015-10-11

Marek Skoczylas pisze:Szanowni Państwo,chciałbym się dowiedziec gdzie mogę otrmazyc/kupic przewodnik autorstwa Waszej firmy pod tytułem: Rowerowe ekopodrf3że po Pojezierzu Drawskim . Najblizszy długi weekend majowy bedę spedzał w tym urokliwym miejscu. Prosze o kontakt pod tel. 604 495 107.Pozdrawiam. Marek Skoczylas

Amir2015-10-12

A burmistrz powie : My zolribiśmy swoje, niestety sprawa została przekazana do Otwocka z wiadomych względf3w i tym samym straciliśmy nad nią kontrolę. Pretensje i żale kierujta gdzie indziej, a ode mnie się odwalta, bo to nie ja jestem mega posiadaczem na Jf3zefosławiu i starostą w jednym. Więc to nie przeze mnie ten cyrk.Z wyrazami uszanowania, Burmistrz Lis.

Anna2015-10-13

Uwielbiam Twoje wpisy z cyklu "Na niedzielnym stole..." lubię do nich wracać i zyaazczwj robię to przez wyszukiwarkę, a jest to dość uciążliwe, dlatego chciałabym zapytać czy nie myślałaś o wprowadzeniu etykiet?Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz