"Na Szwederowie powstanie ścieżka spacerowo-widokowa" - Gazeta Pomorska

Tytuł: Na Szwederowie powstanie ścieżka spacerowo-widokowa

Od przyszłego roku miejscy urbaniści zaczynają pracę nad projektem trasy widokowej, którą będzie można przejść od ulicy Stromej do Kujawskiej.

Jak wygląda Bydgoszcz widziana ze wzgórza na Szwederowie, a co ciekawego można dostrzec spacerując skarpą w kierunku Wyżyn?

Planowanie i budowa ścieżki ma pochłonąć co najmniej milion zł. Inwestycja jest już ujęta w projektowanym przyszłorocznym budżecie miasta.

- Taka trasa jest bardzo potrzebna - mówi Lech Zagłoba-Zygler, radny miasta. - Szczególnie liczą na jej utworzenie bydgoscy rowerzyści, z którymi zresztą jestem w stałym kontakcie. Fragment ścieżki, który ma powstać w pierwszej kolejności między ulicami Stromą, a Kujawską, będzie zaledwie częścią większej całości. Docelowo trasa ma prowadzić w obu kierunkach od tego pierwszego odcinka.

W założeniu ścieżką będzie można dotrzeć na Wyżyny i dalej, aż do Kapuścisk.

- To jeszcze plany dalekie od realizacji - przyznaje Zygler. - Zamierzam się w tej sprawie skonsultować z Janem Siudą, dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Trzeba przede wszystkim rozwiązać problem przerzucenia ścieżki nad ulicami Kujawską oraz m.in. nad projektowaną tak zwaną trasą Nowoogińskiego.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy będzie można wybrać się na spacer trasą z widokiem na miasto. Nieoficjalnie natomiast dowiedzieliśmy się, że same prace projektowe nowej ścieżki widokowej mogą potrwać nawet do kilkunastu miesięcy. Tyle czasu ma zająć urzędnikom również ustalanie własności i wykup gruntów, przez które będzie biegła projektowana trasa.

- W rozmowach z drogowcami będę starał się uwzględnić uwagi rowerzystów, którzy chcieliby żeby nowa trasa turystyczna miała nawierzchnię bitumiczną, a nie jak bywa najczęściej, z kostki betonowej - dodaje Zagłoba-Zygler.

Maciej Czerniak

Gazeta Pomorska; 2009-12-15; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

tomek2010-01-16

to chyba jedyny radny z Bydgoszczy, który sam czynnie jeździ na rowerze i jako jedyny z całej bydgoskiej Rady Miasta stara się poprawić sytuację rowerzystów w naszym mieście! Panie Zagłoba -tak trzymać!

biker2010-01-21

Plany szczytne, zobaczymy jak wyglądać będzie realizacjaTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz