"Rowerzyści rozpoczęli sezon zawodami w deszczu" - Gazeta Wyborcza

Tytuł: Rowerzyści rozpoczęli sezon w deszczu

Podtytuł: Deszcz nie ostudził zapału rowerzystów. Zarówno ci starsi, jak i zupełnie mali stawili się wczoraj tłumnie w Ostromecku i wzięli udział w zawodach Kujawia XC 2010

Dawid Czarnota, choć ma dopiero 12 lat, jest już doświadczonym uczestnikiem rajdów rowerowych. Startował trzy razy w Ostromecku, a także po kilka razy w Pile, Kościerzynie, Gdyni. - Lubię jeździć rowerem. To mój ulubiony sport - mówi chłopiec. - Ćwiczę co dwa dni, żeby utrzymać formę. Zawsze gdy startuję, bardzo chcę wygrać. Gdy dorosnę, zostanę kolarzem.

Filip Świerk nie wie jeszcze, czy rower będzie jego przyszłością. Ma dopiero 9 lat. W zawodach Czar Dwóch Kółek MTB startuje, bo siostra pożyczyła mu rower. - Przed dzisiejszym startem dużo jeździłem. Ale nie na czas, tylko żeby poćwiczyć mięśnie. A dzisiaj jedzie się dość trudno, bo kamienie są śliskie i trzeba uważać na trasie - mówi ze znawstwem.

Rowerzyści nie przestraszyli się niepogody. Dorośli wystartowali w sumie w dziesięciu kategoriach. - Najsilniej obstawione były grupy Junior Młodszy, Elita i Masters - czyli zawodnicy od 30. do 40. roku życia - wylicza Katarzyna Kasperczyk, jedna z organizatorek zawodów.

Trasa była trudna, podmokła, wiodła wytyczonymi ścieżkami w ostromeckim parku. Zawodnicy musieli pokonać 3,6 km. To może niewiele, ale w tym roku zawody odbywają się na trasie, gdzie jeszcze kilka dni temu leżał śnieg, więc zawodnicy mieli mało czasu na trening.

- Prawdziwy rowerzysta jeździ też zimą. My tak robiliśmy, codziennie kilka kilometrów. Dzięki temu dzisiaj jesteśmy w świetnej formie - mówi Marek Miłoszewski, który na zawody przyjechał z dwoma synami aż ze Szczecina.

Najlepsi rowerzyści w każdej kategorii mogli liczyć na prezenty - akcesoria rowerowe. Kobiety dostawały karnety do salonów urody i na masaż.

Zaledwie 20 procent uczestników wczorajszych zawodów to tzw. świeżynki, czyli osoby startujące po raz pierwszy. Pozostali to miłośnicy rowerów, którzy - gdy tylko rozpoczyna się sezon - startują w każdych zawodach i rajdach w kraju.

ANNA TWARDOWSKA

Gazeta Wyborcza: Bydgoszcz; 2010-03-22; Nr: 68.6286; str. 4; link

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz