"Vélorution - wielka rowerolucja francuska" 05.07.2011

"Vélorution - plakatStowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa ma przyjemność zaprosić na konferencje i spotkanie z cyklu “Vélorution: Wielka Rowerowa Rewolucja Francuska” poświęcone francuskiej polityce rowerowej. Odbędą się one dnia 5 lipca 2011:

 • godzina 10:00 konferencja w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy (ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową rower@um.bydgoszcz.pl)

Mając na uwadze, że wielu zainteresowanych tematyką konferencji nie będzie mogło przybyć w godzinach przedpołudniowych, organizujemy także drugie spotkanie:

 • godzina 18:30 w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy

Na spotkaniu w APK poruszane będą podobne tematy jak w Urzędzie Miasta z większym nastawieniem na przestawienie udziału społecznego w kształtowaniu polityki rowerowej miast francuskich.


Wiodące tematy obu spotkań to:

 • polityka promowania roweru jako codziennego środka transportu we Francji od 1996 roku. Głównym celem konferencji jest przedstawienie 15 lat francuskich doświadczeń w polityce zrównoważonego transportu (uwzględniającej rower jako jedną z alternatyw dla samochodów indywidualnych, która pozwoliła na odwrócenie negatywnych tendencji) oraz przedstawienie propozycji rozwiązań możliwych do wdrożenia w polskich realiach.
 • Wypożyczalnie rowerów publicznych. 24 tysiące rowerów systemu Vélib’ w Paryżu zmieniło myślenie o rowerach w największych miastach świata. Dziś takie wypożyczalnie ma już Londyn i Bruksela, przymierza się Nowy Jork, a ich liczba w miastach europejskich wynosi kilkadziesiąt (w tym 30 w samej Francji).
 • Systemy planistyczne. Polska narzeka na brak planów miejscowych - i na tym kończy się nasza dyskusja o planowaniu przestrzennym. Tymczasem francuski system planistyczny obejmuje politykę transportową i wymaga od samorządów tworzenia tzw. Planów Transportowych. Częścią tych Planów są obligatoryjne udogodnienia dla rowerzystów, najczęściej zawarte w osobnych Planach Rowerowych, określających gdzie, którędy i na jakich zasadach mają przemieszczać się rowerzyści.
 • Intermodalność (czyli pokonanie jednej trasy przy pomocy więcej niż jednego środka transportu). Rower można przewieźć w pociągu, zostawić na zadaszonym parkingu przed dworcem kolejowym. Można też skorzystać z nowoczesnych rowerów składanych nowej generacji, które złożone zajmują mniej miejsca niż walizka.
 • Uspokajanie ruchu samochodowego w mieście: jak planować uspokajanie ruchu w dużych i średnich miastach? Jakie korzyści dla miast płyną dla poszczególnych grup mieszkańców: pieszych, rowerzystów, kierowców, handlowców i innych.

Prowadzący: Olivier Schneider, biegle władający językiem polskim Francuz, członek Francuskiej Federacji Rowerzystów.

Współorganizatorzy:

 • Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa
 • Stowarzyszenie Miasta Dla Rowerów
 • Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
 • Urząd Miasta Bydgoszczy
 • Instytut Francuski w Warszawie
 • Ambasada Francuska
 • Sieć Alliance Française w Polsce<< powróć do listy aktualności

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Drake2015-10-11

Arco pisze:Bydgoszcz ma pecha, bo znajduje się między dwoma dużymi poatrmi, czyli Gdańskiem i Poznaniem. Ale może kiedyś nadejdą dla nas złote czasy. Przykładem są Katowice, ktf3re robią konkurencję portowi w Krakowie. Z czasem Gdańsk i Poznań będą na tyle duże, że coraz mniej chętnie będą dawać rabaty przewoźnikom i wf3wczas swoje szanse będzie miała Bydgoszcz. Przecież przewoźnik może wybrać BZG licząc, że ludzie z Gdańska i Poznania będą dojeżdzać do nas. Ale do tego są potrzebne szybkie drogi i sprawne koleje.

Steffi2015-10-13

I am writing an arilcte about the ultimate one day diet. I was planning on coming up with at least 5 methods, but the only one i can think of is a 1 day fast, but i don't even know if that would work, as it would slow down metabolism.Does anyone know any one day weight loss plans or should i just do the arilcte on something else?ok, what if i change the arilcte to 1 week?Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz