Uniewinniony!
Grzegorz KaczmarekDzisiaj sąd rejonowy uniewinnił członka założyciela naszego Stowarzyszenia - Grzegorza Kaczmarka. Wyrażamy ogromną radość z tego powodu. A jednocześnie ogromny smutek, że "czyn" Grzegorza stał się podstawą oskarżenia.

W grudniu 2010 roku, Grzegorz, wraz z grupą mieszkańców ulicy Cieszkowskiego, zorganizowali happening uliczny, podczas którego, między innymi, w ramach protestu przeciwko zbyt dużemu ruchowi samochodowemu, w tym autobusowemu, na tej ulicy, kilkunastokrotnie przeszli dużą grupą, zgodnie z prawem, przez przejście dla pieszych, czym wywołali krótkotrwałe zatamowanie ruchu. Na miejscu pojawiła się policja i "przejęła" kontrolę nad sytuacją, gdyż zdaniem mundurowych, wymknęła się ona spod kontroli organizatorów happeningu. Fakt ten stał się podstawą oskarżenia.

Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa oświadcza, że w żadnym momencie nie zwątpiło w niewinność Grzegorza, a przez cały czas procesu popierała i popiera jego działalność. Jesteśmy dumni z tego, że Grzegorz jest naszym członkiem. A w świetle wyroku uniewinniającego już zabieramy się do tworzenia kalendarza protestów. Bo jest z czym walczyć w naszym mieście.

Grzegorzu - dziękujemy, że przetarłeś szlaki obywatelskiego nieposłuszeństwa w naszym mieście!
 
Wypowiedź dr Grzegorza Kaczmarka dla Radia Pik: link


<< powróć do listy aktualności

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Vitor2013-08-24

That's a moleebrdak-r. Great thinking!

Yuki2013-08-26

Great post with lots of imnptraot stuff. http://ppmhgnjkej.com [url=http://gotutlnfwjn.com]gotutlnfwjn[/url] [link=http://kaogzjtw.com]kaogzjtw[/link]

Rio2013-09-06

Wow, your post makes mine look febele. More power to you! http://ckdjiiox.com [url=http://vjioqdju.com]vjioqdju[/url] [link=http://nousedtsj.com]nousedtsj[/link]Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz