Zapraszamy do konsultacji społecznych opracowania "Parkingi Rowerowe..."

pobierzPełnomocnik Prezydenta do Spraw Komunikacji Rowerowej w Bydgoszczy zaprasza wszystkich użytkowników bydgoskich dróg, nie tylko dróg rowerowych, do wspólnej rozmowy nad opracowaniem dotyczącym jednego z ważniejszych elementów infrastruktury rowerowej w mieście - parkingów rowerowych.

DLACZEGO PARKINGI ROWEROWE SĄ WAŻNE?

Oprócz dróg i ścieżek rowerowych, parkingi składają się na szkielet systemu transportu rowerowego w mieście.
Przygotowaliśmy projekt opracowania, które, jeśli dopracujemy je wspólnymi siłami wszystkich użytkowników dróg, pozwoli skutecznie poszukiwać środków na realizację tego ważnego elementu infrastruktury rowerowej. Dzięki systemowej pracy nad parkingami, faktycznie rozpoczynamy systemowe wsparcie dla dróg rowerowych, bowiem dopiero zbudowanie szkieletu pozwoli na wypełnianie go nowoczesną treścią o ładnej estetyce i funkcjonalności.


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONSULTACJACH?


Patrząc na dotychczasowe doświadczenia konsultacyjne, podjęliśmy decyzję, aby konsultacje odbyły się w zupełnie nowej formie. Nie chcemy kopiować rozwiązań, które gromadziły kilka osób na kilku spotkaniach. Proponowana przez nas formuła konsultacji będzie obejmowała kilkadziesiąt dni różnorodnych debat, spotkań tematycznych i edukacyjnych oraz innych form zdobywania WSPÓLNEJ wiedzy na temat parkingów rowerowych i samego parkowania rowerów. Już niebawem przedstawimy kalendarz wydarzeń, tymczasem wszystkim zainteresowanym udostępniamy opracowanie w formie elektronicznej - PDF.


CO UZYSKAMY DZIĘKI SZEROKIEMU UDZIAŁOWI W KONSULTACJACH?


Im więcej osób weźmie udział w dopracowaniu dokumentu, tym większa siłę argumentacyjną będzie on miał. A im większą będzie miał siłę, tym łatwiej będzie negocjować z włodarzami kwestie wykonawcze poszczególnych rozwiązań w mieście.
Równie ważnym aspektem udziału w konsultacjach jest edukacja. Wszyscy użytkownicy dowiedzą się jak parkować rower, żeby zminimalizować ryzyko kradzieży, nie zniszczyć roweru swojego, bądź czyjegoś.
Musimy również pamiętać, że szeroki udział w tych konsultacjach daje również duży i ważny przyczynek do starań o systematyczne zwiększanie budżetu na infrastrukturę rowerową. Musimy bowiem pamiętać, że troska o prawa rowerzystów jest dowodem nowoczesności miasta.

JESZCZE RAZ ZAPRASZAMY DO WSPÓLNYCH KONSULTACJI. JUŻ DZIŚ MOŻNA ŚCIĄGNĄĆ PROJEKT OPRACOWANIA (kliknij aby pobrać) I NAPISAĆ SWOJE UWAGI NA ADRES:

rower@um.bydgoszcz.pl


A NIEBAWEM ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KALENDARZEM WYDARZEŃ KONSULTACYJNYCH.
JEŚLI MACIE POMYSŁ NA SPOTKANIE KONSULTACYJNE NA WASZEJ ULICY - PISZCIE DO NAS - NA PEWNO ODPISZEMY I UDA NAM SIĘ SPOTKAĆ.
WSPÓLNIE ZADBAJMY O WYSOKĄ JAKOŚĆ ŻYCIA W NASZYM MIEŚCIE.
 << powróć do listy aktualności

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

grzegorz2011-08-26

Popieram wszystkie inicjatywy dotyczace popularyzacji transportu rowerowego w naszym mieście i kraju. Trzymam kciuki i życze powodzenia w realizacji projektu dotyczacego bezpiecznych parkingów rowerowych. Pozdrawiam.

Armena2011-09-16

Wham bam thank you, ma'am, my questions are anwseerd!

ryrkhj2011-09-16

E05Z7y , [url=http://tjcrzfhdhmzv.com/]tjcrzfhdhmzv[/url], [link=http://uhqivdcebsuw.com/]uhqivdcebsuw[/link], http://zyxqcvvkozsk.com/

wlqcgxno2011-09-19

Fapq16 , [url=http://pcxfklsesibl.com/]pcxfklsesibl[/url], [link=http://hujjxabquyvm.com/]hujjxabquyvm[/link], http://yfltcpbvcfsb.com/

Tomek2013-06-20

Prosimy o kontakt w sprawie wiaty rowerowej tel. 695-022-806Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz