Raport na temat bezpieczeństwa rowerzystów na bydgoskich drogach

Społeczny Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds komunikacji rowerowej opublikował raport pt. "Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów w Bydgoszczy w latach 2007-2010" (pobierz). Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem i podjęcia szerokiej dyskusji na temat bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

Jak pisze Pełnomocnik na swojej stronie Facebook:

"Raport (...) opracowany został w celu podjęcia rzeczowej i merytorycznej dyskusji na temat bezpieczeństwa poruszania się rowerem po mieście. Chcemy pokazać rzeczywiste, a nie domniemane przyczyny zdarzeń drogowych.  Przedstawiany często obraz rowerzysty - pijanego, nie znającego przepisów, bez oświetlenia - jest krzywdzącym stereotypem, który skierowuje dyskusję o bezpieczeństwie rowerzystów w stronę marginalnych przyczyn zdarzeń.(...)

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do komentowania i wspólnej pracy nad naszym bezpieczeństwem na drogach."

Raport jest dostępny w formie elektronicznej (link), oraz w wersji drukowanej w biurze Pełnomocnika w godzinach cotygodniowych społecznych dyżurów (poniedziałek w godzinach 17:30 - 18:30 podczas dyżuru pełnomocnika ul. Niedźwiedzia 4, pok. 6A)<< powróć do listy aktualności

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarze

Gytha2011-12-21

Me dull. You smart. That's just what I nedeed.Tak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz