Wiosenne porządki - NIEmagiczne machanie miotłą

Dobrze wykonana praca, dobrem wspólnym Narodu!


W słoneczny czwartkowy wieczór grupa bydgoskich rowerzystów postanowiła dać przykład miastu i uprzątnąć to co nam na drogach przeszkadza. Jak się okazuje nie potrzeba było wielkich planów działania. Wystarczyło kilka mioteł, szufelek, wiader i ręce nieobojętnych cyklistów.
 O akcji informowaliśmy wcześniej, wybraliśmy jedną z głównych dróg rowerowych która jest bodaj najdłuższym ciągiem w Bydgoszczy biegnącym wzdłuż trasy WZ. Trasa ważna dla każdego kto próbuje z miasta dostać się rowerem do Fordonu. Uprzątnięty został odcinek biegnący wzdłuż ulicy Kamiennej od ul Wyścigowej do ul. Fordońskiej.

A jest na bydgoskich drogach co sprzątać:

  • piach zalegający po zimie;
  • kamienie;
  • i dużo, naprawdę dużo szkieł które mogą zepsuć przyjemność pedałowania nawet w najbardziej słoneczny dzień
  • oraz inne śmieci które leża tam po zimie...


Zdajemy sobie sprawę, że szkła i śmieci są wynikiem braki kultury użytkowników przestrzeni miejskiej, ale miasto powinno mieć na względzie bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Szkła mogą uniemożliwić jazdę i są niebezpieczne dla dzieci bawiących się na chodnikach, piach może być przyczyną poślizgu na drodze, śmieci psują estetykę miasta.


Mamy nadzieje, że odpowiednie służby zwrócą uwagę na potrzeby rowerzystów. Drogi rowerowe w mieście, których jest bardzo mało nie dość, że często standardem wykonania pozostawiają wiele do życzenia to przy śmieciach i piachu zalegających na nich wręcz zniechęcają do jazdy. A pogoda coraz lepsza i już widać wzmożony ruch rowerowy.

Za zdjęcia dziękujemy: Marcinowi Wasilewskiemu (Regional Geographic); Norbertowi Łysiakowi (WSG Racing Team)

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz