"Strategia na drogach" - Gazeta Pomorska

Tytuł: Strategia na drogach.

Potytuł: INWESTYCJE. Prezentujemy szczegółową listę priorytetowych inwestycji komunikacyjnych dla Bydgoszczy

Do 2014 roku Bydgoszcz wyda ponad miliard złotych na strategiczne dla miasta inwestycje drogowe. Poniżej prezentujemy ich szczegółową listę i harmonogram realizacji.


1 kwietnia, na sesji Rady Miasta, radni zdecydują o losach projektu Planu Rozwoju Bydgoszczy na lata 2009-2014. Dokument będzie podstawą do przygotowania rocznych planów i budżetów miasta. Pomoże też w pozyskiwaniu unijnych funduszy na dofinansowanie najważniejszych inwestycji.

Jak podkreślają jego autorzy realizacja planu możliwa będzie dzięki wdrażaniu specjalnych programów. Jednym z nich jest „Bydgoszcz sprawna komunikacyjnie", który zakłada m.in.: podniesienie standardu ulic, wyprowadzenia ruchu tranzytowego ze Śródmieścia, podwyższenie jakości podróży transportem publicznym, zwiększenie dostępności komunikacyjnej przemysłowych osiedli i poprawę bezpieczeństwa ruchu. Wszystkie te cele mają być zrealizowane dzięki 21 priorytetowym inwestycjom drogowym, które opisujemy w ramkach obok.
Ale nie tylko. W ramach projektu przebudowywane będą jeszcze drogi gruntowe, na które ratusz planuje przeznaczać około 30 milionów złotych rocznie. Pojawią się również ścieżki rowerowe, których budowa pochłonie do 2014 roku ponad 24 min złotych. Rocznie planuje się budowę około 5 km ścieżek dla cyklistów, a jednym z podstawowych projektów w tym zakresie jest połączenie drogą rowerową Fordonu z terenami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Na wszystkie te inwestycje miasto będzie musiało wydać do 2014 roku ponad 1 miliard 161 milionów złotych. Część tej kwoty, tak jak w przypadku budowy linii tramwajowej do Fordonu, pochodzić będzie ze środków różnych funduszy unijnych.
 

(BOG)

Gazeta Pomorska;  Nr: 67(18.418); str. 19; 20.03.2009

Twój komentarz


Maksymalnie 1000 znaków. Znaczniki HTML wyłączone.

Komentarze nie na temat, łamiące zasady netykiety, lub spam zostaną usunięte!

CaptchaText

Wasze komentarzeTak
Nie
Nie mam zdania


Głosuj
Wyniki
Szlaki Bory Tucholskie, Bydgoszcz, Toruń
Szlaki Kujawsko - Pomorskie


Centrum rowerowe

CMT Sport

Sport Factory

Patron medialny:

TVP Bydgoszcz